Android to system, na który powstaje coraz więcej interesujących gier. Na jaw wyszła wieść, że do kolejnej wersji tego systemu Google planuje dodać usługę Play Games, która wprowadzi wiele ciekawych rozwiązań znanych z dużych konsol do gier.

Play Games będzie dla Androida mniej więcej tym, czym Game Center dla iOS lub całą społecznościowo-rankingową powłoką z Xboksa 360 czy PlayStation 3. Usługa ta ma w znacznym stopniu usprawnić funkcje sieciowe gier oraz wprowadzi parę bardzo pomocnych rozwiązań.

Przede wszystkim, dodana zostanie funkcja zapisywania stanów gry w chmurze. Dzięki temu nasze poczynania w grach nie przepadną w razie problemów z systemem czy przesiadką na custom ROM-a.

Oprócz tego, zostanie zaimplementowana ujednolicona tabela rankingowa dla gier, dzięki której będziemy mogli podpatrzeć wyniki naszych znajomych i nieznajomych. Dzięki zapisywaniu wyników graczy zostanie wprowadzony system Matchmakingu, a więc dopasowywania rywali do naszych umiejętności.

Kolejną nowością mają być funkcje społecznościowe, jak zapraszanie innych graczy do znajomych, rozmawianie z nimi oraz podglądanie ich postępów w grach. Nie zabraknie także popularnych achievementów, a więc nagradzanych specjalnymi punktami wyzwań wewnątrz gry.

Do bety niewydanej jeszcze wersji Google Play Services dotarła ekipa serwisu AndroidPolice. To właśnie w tej systemowej aplikacji zostały wprowadzone podstawowe elementy nadchodzącej usługi Google’a. Oto grafiki przedstawiające to, co magikom z AndroidPolice udało się wydobyć:

 

 

Via

Be Sociable, Share!