Ciekawe zestawienie wykonał serwis CompareMyMobiledzięki któremu możemy dowiedzieć się jak bardzo tracą na wartości smartfony poszczególnych marek. 

Smartfony, jak każda inna rzecz, niestety tracą na wartości. Jako, że postęp technologiczny jest tak szybki, ich cena maleje naprawdę szybko. Jakich smartfonów powinniśmy unikać, a na które się zdecydować, jeśli myślimy o tym, by przy odsprzedaży swojego urządzenia stracić jak najmniej?

Lista stworzona przez CompareMyMobile prezentuje się następująco:

1. Motorola – spadek wartości 31.63% po 90 dniach

2. Sony Ericsson – spadek wartości 24.41% po 90 dniach

3. HTC – spadek wartości 17.82% po 90 dniach

4. Google – spadek wartości 17.75% po 90 dniach

5. BlackBerry – spadek wartości 15.79% po 90 dniach

6. Samsung – spadek wartości 12.99% po 90 dniach

7. Sony – spadek wartości 9.78% po 90 dniach

8. Nokia – spadek wartości 9.03% po 90 dniach

9. Apple – spadek wartości 8.73% po 90 dniach

10. LG – spadek wartości 0.58% po 90 dniach

 

Wyniki nie są mocno zaskakujące, choć z jednym wyjątkiem. Wynik osiągnięty przez LG jest niemożliwy do osiągnięcia – po 90 dniach po prostu nie da się sprawić, by telefon kosztował tyle samo, co na starcie. Reszta wyników zdaje się jednak być o wiele bardziej zgodna z rzeczywistością. Produkty Apple znane są ze swojej stałości w cenach, a nawet premiery kolejnych generacji urządzeń nie powodują drastycznego spadku cen jak w przypadku konkurencji.

Natomiast niechcianym liderem stała się Motorola, która pobiła nawet nieistniejącego już Sony Ericssona. Sytuacja Motoroli nie jest jednak czymś wyjątkowym – od jakiegoś czasu firma ograniczyła swoją działalność do Stanów Zjednoczonych, nie oferuje należytego wsparcia swoim produktom i przez to coraz mniej osób decyduje się na kupno Motorol.


 

Be Sociable, Share!