Samsung w ubiegłym roku wypuścił urządzenie o nazwie Galaxy Camera. Była to ciekawa hybryda, łącząca w jednej obudowie cechy aparatu cyfrowego i smartfona. Na tym jednak nie koniec – w tym roku będziemy mogli ujrzeć Samsunga Galaxy S4 Zoom, który także został zaprojektowany z myślą o entuzjastach fotografii.

O ile jednak Samsung Galaxy Camera nie był tak naprawdę z logicznego punktu widzenia smartfonem (nie da się nim wykonywać rozmów GSM), to inaczej ma być w przypadku S4 Zoom, który otrzyma zarówno świetny aparat, jak i możliwość dzwonienia.

Co może dziwić, pierwsze informacje mówią o tym, że S4 Zoom zostanie wyposażony w zaledwie 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED qHD. Wymiary urządzenia mimo wszystko i tak nie powinny być aż nadto kompaktowe, a to za sprawą aparatu, którego obiektyw zapewne będzie znacznie wystawał poza obudowę. Będzie on w stanie wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 16 Mpix.

Mówi się, że procesor w S4 Zoom będzie raczej dwurdzeniowy, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Brak także informacji na temat ilości pamięci RAM. Wiadomo natomiast, że systemem zostanie dobrze nam znany Android Jelly Bean wzbogacony nakładką Nature UX.

Nie będzie to jedyna wariacja na temat Galaxy S4, która trafi do nas w niedalekiej przyszłości. Oprócz S4 Zoom Samsung pokaże też model S4 Active oraz S4 Mini.

 

Be Sociable, Share!