Nowy iPhone zbliża się coraz bardziej. Dziś dowiadujemy się o rozpoczęciu produkcji ekranów. W takim razie kiedy premiera?

W dniu wczorajszym interesujące oświadczenie wydała japońska gazeta Nikkan Kogyo Shimbun. Zostało tam napisane parę słów o tym, że Sharp już w czerwcu rozpocznie produkcję wyświetlaczy przeznaczonych do iPhone’a 5S w swojej nowoczesnej fabryce Kameyama Plant No. 1, która pozwala na wyprodukowanie aż 240 000 takich paneli w przeciągu miesiąca (wcześniejsze dane mówiły nawet o 600 000, lecz nie była to prawda).

Nowy iPhone 5S prawdopodobnie otrzyma wyświetlacz o takim samym rozmiarze jak w poprzedniku, więc 4-calowy. Nie wszystkim się to spodoba, gdyż konkurencja już od dawna produkuje smartfony o większych ekranach, które przyjęły się na rynku wyśmienicie. Nie znamy jednak jeszcze jego rozdzielczości i innych parametrów.

Nadchodzący smartfon od Apple według doniesień ma otrzymać czytnik linii papilarnych, co może być zaskakujące. Dla niektórych taki czytnik może zahaczać o science-fiction, lecz nie będzie to pierwsza próba wciśnięcia czegoś takiego do smartfona – wcześniej mogliśmy już to zobaczyć w Motoroli Atrix.

Oprócz tego, iPhone 5S ma otrzymać mocniejszy procesor, lepszy aparat cyfrowy i mocno odświeżony iOS 7.

Premiery urządzenia możemy spodziewać się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.

Via

Be Sociable, Share!