HTC od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Okazuje się na szczęście, że HTC One jest w stanie zarobić na siebie całkiem dobrze, a w następnych miesiącach sytuacja firmy może się znacznie polepszyć.

Chociaż HTC jest jedną z najbardziej liczących się firm produkujących smartfony, to wewnątrz przeżywa kryzys finansowy ciągnący się przez długie miesiące. Zarząd miał z pewnością wielkie nadzieje wobec HTC One, który mógłby nieco wyciągnąć go z opresji i… wychodzi na to, że plan się ziszcza.

Dochód ze sprzedaży urządzeń HTC za marzec wyniósł 657 milionów dolarów, co jest wzrostem w wysokości 23% względem lutego. Wynik ten został oczywiście spowodowany huczną premierą flagowego modelu, jakim jest HTC One.

Niestety sprawy nie mają się już tak kolorowo, gdy spojrzymy jeszcze bardziej wstecz. Marcowe osiągnięcie HTC jest i tak 39,6% słabsze od wyniku za marzec z poprzedniego roku. Porównując jednak luty 2013 z lutym 2012 możemy odkryć, że pomiędzy tymi miesiącami różnica wynosiła już 48,6%, a więc sytuacja i tak ma się ku lepszemu.

Peter Chou (CEO HTC)  jest pozytywnie nastawiony na przyszłość i spodziewa się, że przychody w najbliższych miesiącach wzrosną nawet o 50%. Szacuje się, że w drugim kwartale mają one sięgnąć nawet 2,4 miliarda zielonych.

Czy firmie wkrótce uda się osiągnąć wyniki sprzed roku i wyjść z kryzysu? Miejmy nadzieję że tak, gdyż to w znacznym stopniu przeniesie się na lepsze i bardziej innowacyjne smartfony z Tajwanu po korzystniejszej cenie.

Via

Be Sociable, Share!