Aktualizacja dla Windows Phone 8 o nazwie GDR2 zostanie udostępniona operatorom komórkowym przez Nokię w połowie maja – tak poinformował pracownik sieci Telestra.

Na forum wsparcia technicznego operatora Telestra wywiązała się rozmowa, która powinna nas zainteresować. Wynika z niej, że operatorzy dostaną od Nokii do swojej dyspozycji aktualizację oprogramowania o nazwie GDR2 w połowie maja. Możemy się zatem spodziewać, że zostanie ona udostępniona użytkownikom w czerwcu.

Kliknij, aby powiększyć

Aktualizacja GDR2 dla Windows Phone 8 ma zawierać m.in. nowe radio FM oraz funkcję podwójnego tapnięcia, by odblokować ekran. Wiadomo też, że zostaną wprowadzone poprawki mające na celu zlikwidowanie znanego błędu powodującego nadmierne zużycie baterii jak i dziesiątki innych, które choć pojedynczo są niezauważalne dla użytkownika, to skumulowane razem pozwolą na zdecydowanie stabilniejszą i szybszą pracę systemu.

Kiedy aktualizacja GDR2 zostanie udostępniona polskim operatorom? Miejmy nadzieję, że w tym samym czasie, co ich zagranicznym odpowiednikom (np. wspomniana już wcześniej Telestra). Sama aktualizacja już od jakiegoś czasu znajduje się na serwerach Navifirm i można ją pobrać na własną rękę – dla chcącego nic trudnego.

Via

Be Sociable, Share!