Po długich poszuki­wa­ni­ach Sam­sung odkrył, że do jego linii Galaxy można wcis­nąć jeszcze jeden budże­towy smart­fon. Tak właśnie pow­stał Sam­sung Galaxy Core, który ma być tani i przy okazji nie zrazi powol­nym działaniem.

Sam­sung Galaxy Core to nowa propozy­cja Sam­sunga dla ludzi młodych, którzy gus­tują we wsze­lakiej maści mul­ti­me­di­ach, lecz nie chcą wydawać na smart­fon dużej kasy. Komórka ma przy okazji mieć modny design i niemały wyświ­et­lacz. Tak jest! Sam­sung stworzył smart­fon stwor­zony spec­jal­nie z myślą o gim­naz­jal­is­tach, którzy tele­fon kupią u oper­a­tora w niskim abona­men­cie bądź na kartę za pieniądze rodziców!

Sam­sung Galaxy Core nie jest jakimś odkry­w­czym mod­elem. Jest to wari­acja na temat innych urządzeń kore­ańskiego pro­du­centa, który dąży chyba do tego, by zaofer­ować klien­tom jak najsz­er­szy wach­larz smart­fonów o różnej kon­fig­u­racji sprzę­towej. I choć Core’owi bliżej do Galaxy Ace niż do Galaxy S4, to i tak jest to słuchawka, którą co niek­tórzy powinni się zainteresować.

Przedni panel urządzenia zdobi niemały, 4,3-calowy wyświ­et­lacz (nie jest to jed­nak AMOLED, lecz zwykłe TFT). Sercem Galaxy Core jest dwur­dzeniowy pro­ce­sor o tak­towa­niu 1,2 GHz, a pamięć RAM wynosi całkiem spore 1 GB. Na różnego rodzaju pliki przez­nac­zone zostało 8 GB pamięci wewnętrznej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie zwięk­szyć ją dzięki zas­tosowanie karty micro-SD.

Core posi­ada także aparat fotograficzny 5 Mpix oraz małpkę VGA z przodu. Nie powin­niśmy jed­nak spodziewać się zaskaku­jąco dobrej jakości zdjęć, choć na pewno ucieszy zas­tosowanie diody doświetlającej.

Sam­sung Galaxy Core otrzyma Androida 4.1 Jelly Bean wzbo­ga­cony o funkcje znane z innych smart­fonów Sam­sunga, jak np. S-Voice. Fani nakładek sys­te­mowych Sam­sunga będa więc zadowoleni.

Smart­fon zade­bi­u­tuje już w maju (odmi­ana Dual-SIM) lub lipcu (odmi­ana zwykła) u niek­tórych oper­a­torów. Czy Polscy do nich się będą zal­iczać? Jest szansa, że tak.

Via

 

 

Ciekawe? Podziel się!