Po długich poszukiwaniach Samsung odkrył, że do jego linii Galaxy można wcisnąć jeszcze jeden budżetowy smartfon. Tak właśnie powstał Samsung Galaxy Core, który ma być tani i przy okazji nie zrazi powolnym działaniem.

Samsung Galaxy Core to nowa propozycja Samsunga dla ludzi młodych, którzy gustują we wszelakiej maści multimediach, lecz nie chcą wydawać na smartfon dużej kasy. Komórka ma przy okazji mieć modny design i niemały wyświetlacz. Tak jest! Samsung stworzył smartfon stworzony specjalnie z myślą o gimnazjalistach, którzy telefon kupią u operatora w niskim abonamencie bądź na kartę za pieniądze rodziców!

Samsung Galaxy Core nie jest jakimś odkrywczym modelem. Jest to wariacja na temat innych urządzeń koreańskiego producenta, który dąży chyba do tego, by zaoferować klientom jak najszerszy wachlarz smartfonów o różnej konfiguracji sprzętowej. I choć Core’owi bliżej do Galaxy Ace niż do Galaxy S4, to i tak jest to słuchawka, którą co niektórzy powinni się zainteresować.

Przedni panel urządzenia zdobi niemały, 4,3-calowy wyświetlacz (nie jest to jednak AMOLED, lecz zwykłe TFT). Sercem Galaxy Core jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, a pamięć RAM wynosi całkiem spore 1 GB. Na różnego rodzaju pliki przeznaczone zostało 8 GB pamięci wewnętrznej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie zwiększyć ją dzięki zastosowanie karty micro-SD.

Core posiada także aparat fotograficzny 5 Mpix oraz małpkę VGA z przodu. Nie powinniśmy jednak spodziewać się zaskakująco dobrej jakości zdjęć, choć na pewno ucieszy zastosowanie diody doświetlającej.

Samsung Galaxy Core otrzyma Androida 4.1 Jelly Bean wzbogacony o funkcje znane z innych smartfonów Samsunga, jak np. S-Voice. Fani nakładek systemowych Samsunga będa więc zadowoleni.

Smartfon zadebiutuje już w maju (odmiana Dual-SIM) lub lipcu (odmiana zwykła) u niektórych operatorów. Czy Polscy do nich się będą zaliczać? Jest szansa, że tak.

Via

 

 

Be Sociable, Share!