Mający premierę w ubiegłym roku Microsoft Surface co prawda miał potencjał, lecz sprzedał się mizernie. Gigant z Redmond jednak nie ma zamiaru się poddawać i już w czerwcu ma pokaże drugą generację swojego tabletu.

Microsoft Surface był swego rodzaju debiutem tej firmy. Nie miała ona dużego doświadczenia w produkcji małych tabletów do użytku domowego. Choć Microsoft przoduje w kwestii produkcji oprogramowania, to hardware i fizyczne urządzenia nie są już jego mocną stroną. Pokazały to dobrze wyniki sprzedaży, które okazały się sporo mniejsze, niż oczekiwano. Być może zmieni to kolejna generacja Surface’a.

Intel dziś powiadomił, że rozpoczął dostawę swoich nowych chipów Haswell do zainteresowanych producentów. Chip ten ma wykazywać się trzykrotnie większą wydajnością od swojego poprzednika. Mówi się, że ta jednostka zostanie umieszczona w Microsoft Surface Pro 2, a więc najwydajniejszej odmianie tabletu Microsoftu.

Nie będzie to jednak jedyny dostawca CPU. Słabsza wersja – Surface RT 2 – ma otrzymać z kolei układ Nvidii. Oczywiście, przypuszczamy, że chodzi o Tegrę 4, choć równie dobrze może to być jej okrojona wersja o nazwie Tegra 4i.

Wiadomo już, że gigant z Redmond zamówił komponenty na nie więcej, niż 1,5 miliona Surface’ów. Jak widać, zarząd zaczął myśleć bardziej realnie.

Plotka głosi, że nowe tablety Microsoftu będą odznaczać się bardziej kompaktowymi wymiarami – będą dostępne w odmianie 7- i 9-calowej. Myślę że to niezły pomysł. Tablety mają zostać oficjalnie przedstawione nie wcześniej, niż w czerwcu, a na półkach sklepowych możemy ich się spodziewać gdzieś w październiku czy listopadzie.

Via

Be Sociable, Share!