Według przecieków Sony szykuje nam dwa bardzo interesujące urządzenia. Jednym z nich będzie ogromny tabletofon, a drugi otrzyma wyjątkowy aparat.

Togari to słowo pochodzące z języka japońskiego oznaczające chochlika. Zwykle kojarzą się one z małymi, psotnymi stworkami. Nazwa raczej słabo oddaje charakter urządzenia, gdyż z małością nie ma nic wspólnego. Będzie to tabletofon z wyświetlaczem o przekątnej 6,44″ i rozdzielczości Full-HD. Ma się wyróżniać designem zbliżonym do tego z Xperii Z.  Będzie to pierwszy tabletofon Sonego. Czy ten debiut okaże się udany?

Jeśli nie, Sony szykuje też drugą opcję. Kolejny smartfon na razie znany jest pod nazwą Honami. Będzie to wyjątkowo fotograficzny smartfon, który być może będzie w stanie bezpośrednio powalczyć nawet z Nokią 808 PureView. Nie znamy co prawda jeszcze rozdzielczości aparatu (mówi się o 13,1, 16 lub 20 Mpix), lecz wiemy, że będzie to jednostka CMOS z optyką Carla Zeissa i ksenonową lampą błyskową wspartą dwoma LED-ami. Znamy także fizyczną wielkość matrycy, która ma wynosić 1/1,6″. Co to oznacza? Świetnie to obrazuje poniższa grafika. Ogólnie rzecz ujmując, czym liczba po ukośniku mniejsza, tym jakość zdjęć jest lepsza.

Z kwestii pozafotograficznych, Sony Honami ma otrzymać procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz(!!), GPU Adreno 330, 2 GB pamięci RAM i baterię w granicach 2700-3000 mAh. Brzmi fantastycznie, lecz czy rzeczywiście specyfikacja będzie aż tak dobra?

Oba smartfony mają zostać zaprezentowane oficjalnie gdzieś w sierpniu bądź we wrześniu. Liczymy na to, że Sony pokaże pazur i odda nam do dyspozycji wspaniałe smartfony!

Via/Via

 

Be Sociable, Share!