Samsung Galaxy S4

Najnowszy flagowy smartfon Samsunga wylądował na półkach – mowa oczywiście o Samsung Galaxy S4. Wiele już pisano o tym, że będzie sprzedawał się, jak świeże bułeczki – pewnie tak będzie to wyglądało. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że topowy smartfon będzie posiadał jedną znaczną wadę – jaką?

Wada tyczy się głównie Samsunga Galaxy S4 w wersji 16GB, który z racji na to, że będzie wyposażony w najnowszą wersję Androida, dodatkowo obłożony wieloma nowymi, wbudowanymi aplikacjami (klient ChatOn, S Health, S Travel, S Voice) będzie pozostawiał do dyspozycji klienta tylko 8,82GB pamięci.

Zobacz także: Samsung Galaxy S4 Active – flagowiec Samsunga z wzmocnioną obudową już w lipcu

Tak więc w przypadku najmniejszego smartfona S4 (16GB) aż 45% zajmować będą aplikacje wbudowane i system operacyjnym. Warto o tym pamiętać w chwili, gdy będziemy wybierali smartfona – niecałe 9GB wolnej pamięci nie robi już takiego wrażenia, jak 16GB i z pewnością daje mniejsze możliwości. Do dyspozycji będziemy mieli jeszcze modele 32GB i 64GB oraz możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty microSD.

Be Sociable, Share!