LG Optimus G Pro nie jest smartfonem, który spodoba się każdemu. Powodem są jego kosmiczne wymiary (ekran 5,5″!). Na szczęście LG zrozumiało to i wypuściło mniejszą odsłonę tego urządzenia. Tylko że co z tego, skoro i tak jego ekran ma aż 5 cali?

To, co ostatnio się dzieje z rozmiarami smartfonów niepokoi mnie coraz bardziej. Kolejne generacje smartfonów stają się coraz większe i tym samym już od dawna są nieporęczne. Czy to oznacza, że za parę lat siedmiocalowe tablety z modułem GSM będą uznawane za zwykłe komórki?

Na szczęście pojawiają się też głosy rozsądku. W tym przypadku LG chyba odkryło, że ekran 5,5″ z Optimusa G Pro jest jednak delikatnie za duży. Co zrobiło? Zmniejszyło wymiary panelu do 5″ i tym sposobem stworzyło Optimusa GK. Pomysł godny pochwały, no ale to przecież i tak jest ogromne pięć cali! Producenci! Jeśli chcecie wypuścić zmniejszoną odmianę swojego smartfona, to niech chociaż da się go operować jedną ręką! Rozmiar 4,3″ bym zrozumiał, no ale pomniejszyć wyświetlacz do pięciu cali? Dziwnie to brzmi!

Mnie dziwi jeden fakt – czy zauważyliście, że najwięcej gigantycznych tabletofonów tworzą Azjaci? Dlaczego ludzie, którzy zostali obdarzeni przez naturę statystycznie najmniejszymi dłońmi mają taki pociąg do tabletofonów, gdy amerykański iPhone wciąż może się pochwalić jedynie ekranem 4″?

Tak, wiem, że mocno odbiegłem od głównego tematu, lecz właśnie taki chciałem nadać charakter temu wpisowi. Jeśli jednak kogoś interesuje Optimus GK, to już podaję jego specyfikację: CPU Snapdragon 600 1,7 GHz, 2 GB RAM-u, ekran IPS 5″ Full HD, akumulator 3100 mAh, aparat 13 Mpix, przednia kamerka 2 Mpix i Android 4.1.2 Jelly Bean. W sumie to kusząco on wygląda. No ale czy będzie dostępny w Polsce? Nie spodziewałbym się…

 

 

 

Be Sociable, Share!