Samsung Galaxy S4 był krytykowany przede wszystkim za swoją niezbyt wytrzymałą obudowę. Wkrótce ten zarzut ma odejść w niepamięć za sprawą Samsunga Galaxy S4 Active – odmiany koreańskiego flagowca o większej wytrzymałości.

Samsung po tym, jak zaprezentował swoje najnowsze dziecko z linii Galaxy S mógł usłyszeć wiele głosów niezadowolenia z powodu zastosowania plastikowej obudowy o małej wytrzymałości. Jest to ten sam materiał, który zagościł już wcześniej w Galaxy S III – mowa o Hyperglaze, choć jak już wspomniałem, w rzeczywistości jest to zwykły plastik różniący się od niego jedynie nazwą. W tej kwestii HTC ze swoim One wręcz zmiażdżyło swojego konkurenta stosując aluminium cechujące się nieporównywalnie większą odpornością. Nie gorzej prezentuje się Sony Xperia Z ze szklaną obudową potrafiącą poradzić sobie z upadkami z wysokości. Klienci oczekują wytrzymałych smartfonów i Samsung w końcu zdał sobie z tego sprawę.

Nowy Samsung ma otrzymać miano S4 Active i będzie różnić się od modelu bazowego najpewniej wyłącznie wytrzymalszą obudową. Stanie się ona wodo- i kurzoodporna. Możemy się spodziewać, że smartfon otrzyma certyfikat IP67.

Wiadomość o pracach nad S4 Active została już potwierdzona – wspomniał o nich prezes oddziału Samsunga Gulf Electronics, Young Soo Kim. Smartfon prawdopodobnie zadebiutuje w lipcu bieżącego roku. Czekamy!

Via/Via

 

Be Sociable, Share!