Nokia Asha dla dzieci

Od dłuższego czasu dosyć mocno atakowani byliśmy przez duet Lekko Stronniczych, którzy nie tylko promowali same smartfony pochodzące ze stajni Nokia Lumia ale także próbowali podkręcić statsy pobrań aplikacji reklamując je w każdej wolnej chwili – bodajże 5 razy w tygodniu:) aplikacje z Windows Marketplace. Osobiście lekko znużyły mnie te reklamy i po czasie stawało się to już męczące. Na początku kwietnia Nokia Polska wystartowała z kampanią reklamową z udziałem dzieci – jak tym razem wypadło?

Pomysł świeży, który raczej nie został skopiowany od amerykańskiego oddziału Samsunga czy Apple. Dzieci każdy kocha (przynajmniej tak myślałem do czasu, gdy nie usłyszałem historii o niejakiej Katarzynie W., która opacznie zrozumiała miłość do swego dziecka). Niemniej jednak temat wdzięczny, który ciekawie się ogląda.

Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że dzieci wypowiadają się na różne tematy związane z urządzeniami Nokii. Należy przyznać, że całość wypadła dosyć autentycznie, bez sztucznego marketingowego bełkotu.

Zastanawia mnie czy taka kampania powinna odbywać się na YouTube – z tego, co widzę statsy oglądalności są dosyć wysokie niestety oceny niezbyt pochlebne. Środowisko YT jest środowiskiem specyficznym i ciężko jest tutaj uzyskać dobrą notę. Jednak sądzę, że taka akcja fajnie sprzedałaby się na serwisach przeznaczonych dla młodych rodziców (sam nim… nie jestem ale pewnie bliżej mi do tego niż dalej). Jak dla mnie – akcja na plus, po pierwsze za ciekawą realizację, po drugie za oryginalny pomysł oraz rodzime wykonanie.

Działania promocyjne zostały wsparte specjalną podstroną Nokia Asha dla Dzieci na której oprócz filmików znaleźć można o trzech nowych modelach: Nokia Asha 205, Nokia Asha 311, Nokia Asha 306, Nokia Asha 311.

Be Sociable, Share!