Nokia Lumia 920 jest uznawana za jeden z najlepszych fotograficznych smartfonów na rynku. Czy młodszy o pół roku HTC One jest w stanie pokonać Fińską konkurentkę? Zobaczymy na tym klipie.

Starcie tych dwóch smartfonów na fotograficznym polu to ciekawy temat. Producenci obu smartfonów podeszli do kwestii aparatu w zupełnie inny sposób. Nokia posiada 8-megapikselową jednostkę wyróżniającą się optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz możliwością robienia pięknych zdjęć bez użycia lampy błyskowej nawet w  niemal zupełnej ciemności. HTC z kolei wyróżnia się sensorem o bardzo małej jak na dzisiejsze standardy rozdzielczości 4 Mpix. W zamian za to, producent wyposażył swój model w niespotykaną w smartfonach trójwarstwową matrycę, która sprawia, że fizyczna wielkość piksela jest większa niż u konkurencji. Nie zabrakło tutaj także optycznej stabilizacji.

No dobrze, ale jak to wszystko się prezentuje w rzeczywistości? Po prostu zobaczcie:

Lumia zdecydowanie lepiej sobie radzi z reprodukcją kolorów (choć trzeba mieć na uwadze, że nieznacznie je podkręca) a optyczna stabilizacja obrazu radzi sobie zdecydowanie lepiej. HTC z kolei zwycięża za sprawą szybszej zmiany ekspozycji oraz (uwaga…) lepszych klipów nocnych!

Który z tych smartfonów jest lepszy pod względem nagrywania filmów? Ciężko powiedzieć, lecz jak dla mnie Lumia 920 nagrywa filmy milsze dla oka, choć HTC kusi bardziej zaawansowanym oprogramowaniem. Finalnie, ocenę pozostawiam do waszej dyspozycji.

 

Be Sociable, Share!