Do tej pory plotki wskazywały na to, że następnym systemem Google’a będzie Android 5.0 Key Lime Pie. Nowa informacja wskazuje jednak na to, że najnowszy Android otrzyma oznaczenie 4.3 Jelly Bean.

Fani Androida na konferencję Google I/O, która ma nam przynieść kolejną wersję tego systemu operacyjnego, czekają od miesięcy. Do tej pory byliśmy przekonani, że na niej zostanie przedstawiony Android 5.0 Key Lime Pie, lecz nazwa niewydanego jeszcze buildu wskazuje na to, że będziemy mieć jednak do czynienia z Androidem 4.3 Jelly Bean.

 

Pewien internauta wpadł na trop pozostawiony na serwerach Google’a, z którego jasno wynika, że gigant z Mountain View pracuje nad Androidem 4.3. Znalazł się tam log, w którym została użyta nazwa Android 4.3 JWR23B Jasno z tego wynika, że kolejny Android jednak nie będzie oznaczony piątką. Dodatkowo, zawsze pierwsza litera kodu buildu oznacza pierwszą literę nazwy opisowo- przekąskowej, więc powinniśmy się spodziewać jednak nie Key Lime Pie, a Jelly Beana.

Aktualizacja JWR23B na pewno zostanie udostępniona dla Nexusa 7 i Nexusa 4, gdyż ich nazwy zostały one przytoczone w tym samym miejscu. Na pewno możemy spodziewać się także szybkiego update’u dla Galaxy Nexusa oraz Nexusa 10.

Co to tak naprawdę oznacza? To, że nadchodzący Android nie przyniesie ze sobą wielkich zmian. Stanie się jedynie ewolucją poprzednika z kilkoma nowymi funkcjami i szeregiem usprawnień. Ilość nowości w Androidzie 4.3 powinna prezentować się podobnie, jak w Androidzie 4.2, który także nie otrzymał nowej nazwy.

Via

 

Be Sociable, Share!