Oppo to chiński pro­du­cent smart­fonów, którego pro­dukty charak­teryzują się tym, że są nieby­wale cienkie. Najnowszy z nich, R809T, cechuje się gruboś­cią 6,9 mm.

Pro­du­cenci tele­fonów komórkowych lubią prześ­ci­gać się pod wieloma wzglę­dami. Sam­sung, HTC i LG obec­nie prześ­ci­gają się na giga­herce, Nokia stawia na aparat fotograficzny, a Motorola zachęca pojem­nymi aku­mu­la­torami i obu­dowami z kewlaru. Każdy pro­du­cent chce być w czymś najlep­szy. Oppo z kolei lubuje się w naj­cieńszych smartfonach.

Oppo już wcześniej zaprezen­tował niezwykle cienki smart­fon. Mowa o Oppo Find 5, którego opisy­wal­iśmy ponad pół roku temu. Odz­naczał się gruboś­cią 6,65 mm. Nowy tele­fon jest co prawda nieco grub­szy (6,93 mm), lecz wciąż jest to ultra­cienkie urządzenie.

Oppo R809T ma wyróż­niać się także porządną specy­fikacją. Jego sercem jest czterordzeniowa jed­nos­tka 1,2 GHz, a w szy­bkim dzi­ała­niu pomaga jej 1 GB RAM-u. Wyświ­et­lacz maprzekątną 4,7″ i rozdziel­czość 720p, a dwa aparaty zna­j­du­jące się w urządze­niu na papierze prezen­tują się przyz­woicie — główny, 8 Mpix oraz przedni, 2 Mpix o 88-stopniowym polu widzenia. Sys­te­mem jest Android 4.2 Jelly Bean.

Niestety, newsa o tym smart­fonie powin­niś­cie potrak­tować jako cieka­wostkę, gdyż w naszym kraju będzie bardzo ciężko zdobyć R809T. Pro­du­cent  (jak więk­szość Chińs­kich firm) nie planuje sprzedawać swo­jego urządzenia w Polsce.

Via

Ciekawe? Podziel się!