Oppo to chiński producent smartfonów, którego produkty charakteryzują się tym, że są niebywale cienkie. Najnowszy z nich, R809T, cechuje się grubością 6,9 mm.

Producenci telefonów komórkowych lubią prześcigać się pod wieloma względami. Samsung, HTC i LG obecnie prześcigają się na gigaherce, Nokia stawia na aparat fotograficzny, a Motorola zachęca pojemnymi akumulatorami i obudowami z kewlaru. Każdy producent chce być w czymś najlepszy. Oppo z kolei lubuje się w najcieńszych smartfonach.

Oppo już wcześniej zaprezentował niezwykle cienki smartfon. Mowa o Oppo Find 5, którego opisywaliśmy ponad pół roku temu. Odznaczał się grubością 6,65 mm. Nowy telefon jest co prawda nieco grubszy (6,93 mm), lecz wciąż jest to ultracienkie urządzenie.

Oppo R809T ma wyróżniać się także porządną specyfikacją. Jego sercem jest czterordzeniowa jednostka 1,2 GHz, a w szybkim działaniu pomaga jej 1 GB RAM-u. Wyświetlacz maprzekątną 4,7″ i rozdzielczość 720p, a dwa aparaty znajdujące się w urządzeniu na papierze prezentują się przyzwoicie – główny, 8 Mpix oraz przedni, 2 Mpix o 88-stopniowym polu widzenia. Systemem jest Android 4.2 Jelly Bean.

Niestety, newsa o tym smartfonie powinniście potraktować jako ciekawostkę, gdyż w naszym kraju będzie bardzo ciężko zdobyć R809T. Producent  (jak większość Chińskich firm) nie planuje sprzedawać swojego urządzenia w Polsce.

Via

Be Sociable, Share!