HTC One X, flagowiec Tajwańczyków wydany rok temu od jakiegoś czasu czeka na aktualizację do Androida 4.2.2 z nową wersją nakładki systemowej Sense 5. Najnowsze doniesienia mówią, że będzie to ostatni update dla tego smartfona.

Niedługo po premierze HTC One dowiedzieliśmy się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości HTC wyda aktualizację oprogramowania dla starszego One X zawierającą Sense 5 – nakładkę systemową, która zadebiutowała wraz z One. Jest to jak najbardziej pozytywna wiadomość. Niestety okazuje się jednak, że prawdopodobnie będzie to ostatni update producenta dla tego smartfona.

HTC One X pojawił się wyposażony w Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jak to przystało na model flagowy, producent zapewnił dobre wsparcie dla tego modelu – zostało na niego wydanych całkiem sporo łatek, a obecnie najnowszą wersją zielonego robocika jest 4.1.1, a 4.2.2 jest w drodze.

LLabTooFeR, jedna z osób mająca wyjątkowo dobre wtyki w HTC opublikowała na swoim Twitterze wiadomość, że po Androidzie 4.2.2 z Sense 5 nie są planowane żadne aktualizacje. Tym samym, Android 5.0 Key Lime Pie, który prawdopodobnie zostanie przedstawiony na konferencji Google I/O, nie pojawi się na HTC One X.

Mówi się, że HTC One X otrzyma aktualizację w czerwcu bądź na początku wakacji, zatem jego wsparcie od producenta wyniosło prawie półtorej roku. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego i mogą oni zainstalować nieoficjalne Custom ROM-y, lecz wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia smartfona i utratą gwarancji.

Via

Be Sociable, Share!