Już można zamawiać dwa pierwsze smartfony  pracujące pod kontrolą systemu Firefox OS. Zostały one stworzone przez małą firmę Geeksphone i oferują naprawdę niezły stosunek ceny do jakości.

Geeksphone to producent smartfonów z Hiszpanii, który do tej pory miał mały epizod związany z produkcją komórek bazujących na Androidzie. Te urządzenia nie stały się popularne i firma postanowiła zająć się systemem Mozilli. Smartfony zostały udostępnione do sprzedaży głównie z myślą o deweloperach, którzy są zainteresowani nową platformą, lecz zamówić je mógł każdy.

Niestety, obecnie sklep internetowy producenta został wyłączony w celu konserwacji. Czy liczba odwiedzających przekroczyła oczekiwania i zapchała cały serwer? Bądźmy szczerzy – mało to prawdopodobne 😉

Geeksphone Keon

Geek­phone Keon to tani smartfon o nieokazałej konfiguracji — jed­no­ja­jowy Snap­dragon S1 1 GHz, 3,5″ ekran HVGA, aparat 3 Mpix, 512 MB pamięci RAM i 4 GB wewnętrznej nie zro­bią w dzisiejszych cza­sach już na nikim wraże­nia, lecz miejmy na uwadze to, że Fire­fox OS prawdopodobnie śmiga o wiele żwawiej niż ociężały Android. Cena Keona wynosi zaledwie 119$ – została bardzo dobrze wyważona!

Geeksphone Peak

Drugim urządze­niem jest Geek­phone Peak. Ten z kolei został wyposażony w ekran qHD o przekąt­nej 4,3″, dwur­dzeniowy pro­ce­sor Snap­dragon S4 o mocy 1,2 GHz, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci przez­nac­zonej dla użytkown­ika oraz aparaty: główny 8 Mpix i przedni 2 Mpix. Jego koszt wynosi 194$, co również wydaje się być świetną ofertą.

Be Sociable, Share!