Nokia na swoim Twitterze poinformowała, że w środę o godzinie 8 rano  pokaże coś kwadratowego. Czyżby miała to być Lumia z klawiaturą QWERTY? Tak wynika z dołączonej grafiki.

Co powiecie na nowy smartfon Nokii w tym tygodniu? W dodatku taki, który by kompletnie się różnił od całej reszty tego producenta? Właśnie takiego czegoś możemy się spodziewać!

Na Twitterze Nokii został umieszczony następujący wpis:

W środę, o godzinie 7 czasu GMT coś się wydarzy. Czekaj więc zatem, bądź stań się kwadratem!


Dzięki tej wiadomości możemy przypuszczać, że smartfon otrzyma obudowę w kształcie kwadratu, a na obrazku możemy ujrzeć kawałek klawiatury QWERTY. Widać, że Nokia nie boi się śmiałych pomysłów i stać ją na wiele w wędrówce do celu, jakim jest odzyskanie swojego dawnego blasku.

Moim pierwszym skojarzeniem co do nadchodzącego smartfona Nokii jest Motorola Flipout, która niestety nie osiągnęła wielkiego sukcesu, choć osobiście uważam ją za niesamowicie fajną komórkę. Była to prawdopodobnie pierwsza próba stworzenia slidera otwieranego poprzez obrócenie klapki o 90° jak i telefonu w kształcie kwadratu. Ostatecznie Flipouta zabił brak aktualizacji i bardzo słaby wyświetlacz, a szkoda – pomysł był świetny i ten smartfon pewnością robił bardzo dobre wrażenie.

Na zdjęciu zakręcona Motorolga Flipout – być może nowa Lumia będzie wyglądać podobnie

 

Co sądzicie o takim smartfonie? Jeśli Nokia chce wypuścić swoją wersję Flipouta z Windows Phone, lepszymi podzespołami, większym i bardziej szczegółowym wyświetlaczem oraz aparatem PureView to… chcę ją wziąć do domu, teraz!

 

Be Sociable, Share!