CSR Racing na długo był grą dostępną wyłącznie dla posiadaczy iPhone’ów. Od paru dni mogą się w nią zagrywać także Androidowcy na swoich smartfonach i tabletach. A robią to z przyjemnością, bo ta darmowa produkcja jest całkiem przyjemna!

CSR Racing to gra wyścigowa, która polega na wygrywaniu kolejnych wyścigów i awansowaniu w hierarchii samochodowego półświatka. To, co odróżnia tę grę od innych pozycji jest to, że w całości została poświęcona wyścigom typu drag race – są to pojedynki jeden na jednego na dystansie 1/4 lub (rzadziej) 1/2 mili.

Początkowo można odnieść wrażenie, że gra mocno traci na tym, że nie ma w niej tras z zakrętami. Na szczęście wcale to nie przeszkadza w zabawie, a wręcz przeciwnie – takie rozwiązanie nie mogłoby się sprawdzić za sprawą specyficznego rodzaju sterowania. No właśnie, CSR Racing posiada przemyślane i doskonale rozmieszczone przyciski – mamy tutaj jedynie pedał gazu, dwie łopatki do zmiany biegów otoczone obrotomierzem oraz przycisk aktywujący podtlenek azotu.

Gra oferuje wachlarz licencjonowanych samochodów, wśród których znajdziemy m.in. Audi R8, Forda Mustanga czy Pagani Huayrę. Wszystkie z można modyfikować na różne sposoby, aby mogły one wykręcać lepsze czasy. Miłym dodatkiem są kalkomanie, którymi możemy oklejać nasze pojazdy w celu otrzymaniu małego bonusu pieniężnego po każdym wyścigu (nie pytajcie mnie gdzie tu logika).

CSR Racing jest rewelacyjne pod względem grafiki. Na ekranie smartfona wygląda po prostu doskonale i wcale nie musi się wstydzić w porównaniu z wieloma samochodówkami z dużych konsol. Świetnie prezentują się niezwykle szczegółowe modele pojazdów, refleksy świetlne oraz otoczenie, a całość została dopieszczona efektowną kamerą.

No dobrze, zejdźmy na ziemię. Grafika jest świetna, samochody są licencjonowane, sterowanie zostało rozplanowane wzorowo, no ale jak się w to gra? CSR Racing stawia przed nami zadanie pokonania pięciu zmotoryzowanych grup i stania się królem wyścigów. W tym celu oczywiście się ścigamy – nowe zawody przychodzą wraz z postępami, a aby osiągnąć dobre rezultaty należy kupować nowe auta i ulepszenia do nich. Same wyścigi są naprawdę dobrze zrealizowane – na początku należy trafić w odpowiednie pole obrotomierza kontrolując pedał gazu, a potem trzeba wstrzelić się w te ułamki sekund, kiedy najkorzystniej zmienić bieg. Każdy wyścig trwa co najwyżej kilkanaście sekund, więc gra nie jest zajmująca, co cieszy. Może nie brzmi to najciekawiej, lecz gra jest mocno wciągająca.

Niestety, jako że gra jest darmowa, po paru wyścigach gracz musi stanąć w obliczu niezbyt przyjemnego faktu. Dotyczy on wyczerpującego się paliwa, którego wystarczająca ilość jednostek upoważnia do startu w zawodach. Problem jest o wiele bardziej uporczywy niż w Real Racing 3, gdyż każda kreska paliwa odnawia się co 8 minut, a zdarzają się wyścigi, które wymagają więcej niż jedną jednostkę. Oczywiście, można to ominąć płacąc prawdziwą gotówką, lecz na to zdecydują się tylko wielcy fani, milionerzy i wariaci. To samo dotyczy drugiej wewnętrznej waluty, którą otrzymujemy z każdym kolejnym poziomem doświadczenia – problem jest w tym, że to ona jest wymagana do kupna większości samochodów, a ich ceny są wyjęte z kosmosu – grając normalnie trzeba będzie na nie zbierać baaaardzo długo.

Mikrotransakcje sprawiły, że gra sprawdza się bardzo dobrze jako chwilowy umilacz czasu. W dodatku, nie ma zagrożenia  że wciągnie nas na długie godziny. Chyba, że jesteśmy posiadaczami grubego portfela 😉

CSR Racing – Download Android

CSR Racing – Download iOS

Be Sociable, Share!