Dla wszystkich, którzy od czasu do czasu oglądają filmy na swoim smartfonie lub tablecie z Androidem, MX Player jest niezbędną aplikacją – oto wyśmienity odtwarzacz filmów, polecam go każdemu.

Posiadacze smartfonów z dużym ekranem z pewnością doceniają te urządzenia ze względu na przyjemność, z jaką ogląda się na nich materiały wideo. Czasami jednak wbudowany odtwarzacz nie obsługuje wielu formatów, nie czyta prawidłowo napisów lub słabo współdziała z materiałami o wysokiej rozdzielczości. Jest na to rada – wystarczy zastąpić go aplikacją MX Player, która w dodatku jest darmowa.

MX Player to bodajże najbardziej zaawansowany odtwarzacz plików wideo na Androida. Pozwala na odtwarzanie plików w wielu formatach, jak mp4, mkv, avi, czy flv, oraz radzi sobie z obsługą napisów (ssa, ass, smi, srt, sub, txt…). Ponadto, wyświetlanie napisów można dostosować za sprawą ustawień – można wymusić ich rozmiar, grubość, styl a nawet skorygować czas wyświetlania, jeśli się spóźniają bądź spieszą.

Program radzi sobie z wyświetlaniem filmów nad wyraz dobrze. W Google Play można pobrać kodeki przeznaczone dla poszczególnych procesorów, dzięki którym oglądanie na słabszych urządzeniach także jest komfortowe. MX Player pozwala na korzystanie z dekodowania sprzętowego lub programowego, więc jeśli jedna metoda zawiedzie, druga w niemal każdym przypadku się sprawdzi.

Fajną opcją jest także pinch-to-zoom, która jest powszechnie wykorzystywana w przeglądarkach zdjęć, lecz pierwszy raz się z nią spotkałem w przypadku odtwarzacza filmów. Aplikacja obsługuje także inne gesty – aby zmienić jasność obrazu, należy przesunąć palcem w pionie lewą część ekranu, a prawa część odpowiada za głośność.

MX Player obsługuje nawet najbardziej egzotyczne formaty

Jeśli program ma jakąś wadę, to są nią irytujące reklamy w wersji darmowej, które zajmują górną część ekranu. Czasami napisy w formacie ass w górnej części ekranu zawierają dość długie przypisy z objaśnieniami, których niestety nie da się przeczytać pauzując. Rozwiązaniem jest kupno pełnej wersji programu, natomiast ta kosztuje aż 18 zł.

Na temat MX Player nie ma co się rozpisywać – po prostu należy go pobrać i samemu oglądnąć parę filmów. Ja jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, by mnie zawiódł.

 

MX Player Free – Download

MX Player Pro – Download

MX Player – Kodeki

 

Be Sociable, Share!