Największą bolączką Nexusa 4 była jego niewielka pamięć wewnętrzna. Jest szansa, że wkrótce pojawi się odświeżony model o dwukrotnie większej pojemności.

Nexus 4 to świetny smartfon, lecz u mnie (i nie tylko) zgarnął baty za niewystarczającą ilość wbudowanej pamięci. 16 GB to zdecydowanie za mało dla osób,  które chciałyby używać swojego smartfona wszechstronnie – zbiory muzyczne, albumy zdjęć, trójwymiarowe gry i filmy w wysokiej rozdzielczości być może i zmieszczą się, lecz nie wszystkie na raz.

Problem miałaby rozwiązać nowa wersja smartfona od LG/Google, który miałby zostać zaprezentowany na nadchodzącej konferencji Google I/O, która odbędzie się 15-17 maja w San Francisco. Otrzyma on 32 GB pamięci wewnętrznej, co z pewnością jest wielkim plusem. Tak jak w przypadku obecnej wersji, nowy Nexus 4 nie zostanie wyposażony w slot na karty pamięci. Będzie za to wspierał łączność LTE.

Ponadto, nowy LG Nexus 4 ma zostać wyposażony w Androida Key Lime Pie 5.0, którego premiera nadejdzie wraz ze smartfonem. Oczywiście, posiadacze starszych czwórek również będą mogli pobrać aktualizację – nazwa Nexus zobowiązuje.

Propozycja może i jest ciekawa, lecz warto mieć na uwadze, że podczas Google I/O zapewne zostanie przedstawiony także zupełnie nowy Nexus 5, który stanie się jeszcze lepszym urządzeniem. Możliwe więc, że ulepszony Nexus 4 będzie sprzedawany po cenie obecnego modelu.

Via

Be Sociable, Share!