Wolfson jest producentem układu odpowiadającym za jakość dźwięku na odpowiednio wysokim poziomie, na który mogliśmy napotkać się już w niektórych Samsungach. Koreański producent okazuje się być zadowolony ze współpracy, gdyż nawiązał z Wolfsonem umowę na długie lata.

Jeśli słuchaliście kiedyś za pomocą słuchawek muzyki z Samsunga Galaxy S/S III/Note’a II czy Note’a 10.1, mogliście zwrócić uwagę na bardzo dobrą jakość dźwięku. Jest ona taka za sprawą zastosowanego w tych urządzeniach specjalistycznego chipu Wolfsona odpowiadającego za dźwięk.

Dla Wolfsona, małej szkockiej firmy, jest to bardzo duże wyróżnienie, które pozwoli przynieść spore zyski. Samsung z kolei będzie miał kolejnego asa w rękawie i być może przekona do swoich smartfonów niezdecydowanych audiofilów.

Wraz z dniem 11 kwietnia została nawiązana umowa, na mocy której Samsung otrzymał wyłączność na stosowanie chipsetów w urządzeniach mobilnych. Dzięki umowie o dostawie komponentów, firmy nawiążą ze sobą zdecydowanie bliższą współpracę. Jak długą? Oficjalne oświadczenie zawiera wymijającą odpowiedź: wieloletnią.

Miejmy nadzieję, że Wolfson ciągle będzie się starał o poprawę jakości swoich chipsetów i postawi nie na marketing i dobrą markę, lecz na jak najlepszą jakość. Przykład Beats Audio pokazuje, że można zrobić z niezbyt odkrywczej rzeczy, jaką jest nieco podrasowany equalizer, chwytliwy bajer.

Via

Be Sociable, Share!