O aluminiowej Nokii mówi się od dłuższego czasu. Teraz w końcu możemy zobaczyć ją na zdjęciach. Czy właśnie tak będzie wyglądać sklepowy model?

Smartfon przedstawiony na fotografiach miałby być następcą Nokii Lumia 920 zwanym obecnie jako Nokia Catawalk/EOS/Lumia 1000. Potwierdziły się przecieki mówiące o obudowie wykonanej z aluminium i jednocześnie okazało się, że nadchodząca komórka nie grzeszy urodą.

Zdjęcia są niestety kiepskiej jakości i być może to ich wina, lecz EOS/Catawalk po prostu wygląda na nich brzydko. Moduł aparatu, otwory na głośnik i przede wszystkim matowy szary kolor sprawiły sprawiły, że całość w moim odczuciu nie prezentuje się tak dobrze, jak powinna. Nokię zdecydowanie stać na lepszy design.

Na zdjęciach można zauważyć, że smartfon będzie korzystał z kart micro-SIM, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Nie zabrakło także wejścia słuchawkowego mini-jack oraz portu mini-USB (co może zdziwić, znajduje się na górze urządzenia). Po wielkości obiektywu możemy się spodziewać, że Nokia zamierza oddać w nasze ręce iście fotograficzną maszynkę. Wcześniej słyszeliśmy pogłoski o aparacie 41 Mpix – byłoby świetnie, gdyby okazały się prawdziwe.

Czy zdjęcia są autentyczne? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Są spore szanse na to, że uchwycony został prototyp, lecz równie dobrze może to być tylko porządna makieta.

Via

Be Sociable, Share!