W tej chwili osoby szukające dla siebie tabletofona, nie mają wyboru – musi to być Android, gdyż do tej pory nie powstało żadne urządzenie tego typu z innym systemem operacyjnym. Według doniesień może to się zmienić za sprawą Nokii, która może dołączyć do producentów tabletofonów.

W związku z aktualizacją GDR3, która będzie dostępna dla Windows Phone 8 pod koniec tego roku odniosłem wrażenie, że za sprawą lepszej obsługi większych ekranów będziemy mogli się spodziewać za jakiś czas paru tabletofonów korzystających z Windows Phone. Nie musiałem długo czekać, gdyż już teraz mówi się o fińskim odpowiedniku Galaxy Note’a II.

The Financial Times donosi, że tabletofon Nokii będzie charakteryzował się wymiarami zbliżonymi do Galaxy Note II, lecz nie większymi. Mówi się o pięciocalowej przekątnej, lecz sądzę, że Nokia pokusi się o większy ekran. Jak na urządzenie tego typu, nie zabraknie niezwykle szczegółowego wyświetlacza FullHD (którego obsługę przez Windows Phone umożliwi aktualizacja GDR3).

Głównym konkurentem dla Nokii będzie Galaxy Note II i niewydany jeszcze Note III. Nie sądzę, by łatwo było stworzyć produkt z taką siłą przebicia, który mógłby się zbliżyć wynikami sprzedaży do urządzeń Samsunga. Być może Nokia postara się przyciągnąć klientów jakąś wyjątkową cechą nieoferowaną przez konkurencję, jak np. aparat PureView o ogromnej rozdzielczości. Na razie są to jednak domysły, gdyż więcej informacji na temat tabletofonu Nokii jeszcze nie ma.

Via

Be Sociable, Share!