HTC One był pierwszym smartfonem, który skorzystał z nowatorskiej technologii zwanej jako UltrapikseleJak się okazuje, wkrótce komórek wyposażonych w nią może być więcej.

Ultrapiksele to technologia mająca swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba przyznać, że jej sposób działania jest zgoła inny do tego, co oferują rywale. Pozwala ona na wykonywanie zdjęć o lepszym odwzorowaniu kolorów, mniejszym zaszumieniu i lepszej ostrości kosztem cennych megapikseli, które przez wiele niedoświadczonych osób są głównym wyznacznikiem jakości zdjęć.

Zgodnie z chińskim prawem, aby smartfony mogły wejść na tamtejszy rynek, muszą przejść przez odpowiednie testy w celu otrzymania wymaganych certyfikatów. Właśnie dzięki temu poznaliśmy szczegóły na temat nowego HTC.

HTC według Chińczyków posiada nazwę 606w, choć do sprzedaży wejdzie zapewne pod nazwą M4. Otrzyma on procesor Snapdragon 400, GPU Adreno 305, 1 GB pamięci RAM oraz Androida 4.1.2 z całkiem nową nakładką Sense 5.

Co dziwne, nie mamy żadnych dodatkowych informacji na temat głównego aparatu. Wiemy tylko tyle, że zostanie wyposażony w Ultrapiksele. Nie znamy jego rozdzielczości ani żadnych innych parametrów. Z kolei wiadomo, że przedni aparat otrzyma matrycę 1,6 Mpix.

HTC M4 nie prezentuje się porywająco. Będzie to propozycja dla osób, które nie zamierzają wydawać sporych pieniędzy na nowy telefon. Niestety, jak to zwykle bywa w tego typu przeciekach, nie znamy nawet przybliżonej daty premiery urządzenia.

Via

Be Sociable, Share!