Mamy kole­jne infor­ma­cje na temat nad­chodzącego flagowca od fińskiego pro­du­centa. Wiadomo, że będziemy mieć do czynienia z urządze­niem o wyjątkowo dobrym aparacie.

Nokia Lumia EOS to smart­fon, o którym mówi się już od dłuższego czasu, lecz cią­gle nie mamy na jego temat wielu szczegółowych infor­ma­cji. Nie wiemy nawet, jak się będzie nazy­wać, a do tej pory słyszeliśmy różne wari­anty: Cat­walk, Lumia 1000 i użyty przeze mnie już wcześniej EOS.

Smart­fon ten ma otrzy­mać wyświ­et­lacz wyko­nany w tech­nologii AMOLED o rozdziel­czości 720p. Z Lumii 920 zostanie prze­jęta bate­ria o pojem­ności 2000 mAh. Nie zabraknie slotu na karty micro-SD oraz portu Micro HDMI, a z cieka­wostek warto wymienić wbu­dowany trans­miter FM.

Mówi się, że smart­fon może zostać zaprezen­towany w dwóch odmi­anach różnią­cych się pro­ce­sorem — pier­wsza otrzyma dwur­dzeniowego Snap­drag­ona S4 Pro, nato­mi­ast druga czterordzeniowego Snap­drag­ona 800.

Jeśli chodzi o funkcje fotograficzne, to również mamy dobre wieści. Według doniesień, Nokia EOS zostanie wyposażona w 41-megapikselowy sen­sor Pure­View. Za dobre oświ­etle­nie ma odpowiadać duet diody LED z ksenonową lampą błyskową. Praw­dopodob­nie otrzyma także opty­czną sta­bi­liza­cję obrazu, zmi­enną aper­turę i dodatkowe opcje software’owe doty­czące robi­enia zdjęć.

Niestety, wciąż nie mamy poję­cia na temat pre­miery Nokii EOS. Pozostaje nam wyłącznie czekać i wierzyć w to, że podane tu infor­ma­cje są prawdziwe.

Via

Ciekawe? Podziel się!