Mamy kolejne informacje na temat nadchodzącego flagowca od fińskiego producenta. Wiadomo, że będziemy mieć do czynienia z urządzeniem o wyjątkowo dobrym aparacie.

Nokia Lumia EOS to smartfon, o którym mówi się już od dłuższego czasu, lecz ciągle nie mamy na jego temat wielu szczegółowych informacji. Nie wiemy nawet, jak się będzie nazywać, a do tej pory słyszeliśmy różne warianty: Catwalk, Lumia 1000 i użyty przeze mnie już wcześniej EOS.

Smartfon ten ma otrzymać wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 720p. Z Lumii 920 zostanie przejęta bateria o pojemności 2000 mAh. Nie zabraknie slotu na karty micro-SD oraz portu Micro HDMI, a z ciekawostek warto wymienić wbudowany transmiter FM.

Mówi się, że smartfon może zostać zaprezentowany w dwóch odmianach różniących się procesorem – pierwsza otrzyma dwurdzeniowego Snapdragona S4 Pro, natomiast druga czterordzeniowego Snapdragona 800.

Jeśli chodzi o funkcje fotograficzne, to również mamy dobre wieści. Według doniesień, Nokia EOS zostanie wyposażona w 41-megapikselowy sensor PureView. Za dobre oświetlenie ma odpowiadać duet diody LED z ksenonową lampą błyskową. Prawdopodobnie otrzyma także optyczną stabilizację obrazu, zmienną aperturę i dodatkowe opcje software’owe dotyczące robienia zdjęć.

Niestety, wciąż nie mamy pojęcia na temat premiery Nokii EOS. Pozostaje nam wyłącznie czekać i wierzyć w to, że podane tu informacje są prawdziwe.

Via

Be Sociable, Share!