Najważniejszy projekt Motoroli to obecnie X Phone. Ma on być (przynajmniej w teorii) smartfonem kompletnie przełomowym i niepodobnym do reszty telefonów komórkowych. Niestety, przyjdzie nam na niego jeszcze trochę poczekać.

Właściwie trudno powiedzieć, czym tak naprawdę będzie X Phone. Z pewnością jest to najbardziej tajemniczy smartfon, który może być czarnym koniem Motoroli. Sam producent mówi o nim jak o Mesjaszu, który miałby zaprowadzić nowy ład. Niestety, okazuje się, że poczekamy sobie na niego znacznie dłużej, niż się spodziewaliśmy.

Początkowo mówiło się, że amerykańska Motorola zaprezentuje swoje dzieło w czerwcu lub lipcu. Wychodzi jednak na to, że firma zamierza dłużej popracować nad X Phonem i w rezultacie ma on zostać pokazany światu najwcześniej w sierpniu.

Niektóre doniesienia wspominają, że Motorola X Phone otrzyma niemal bezramkową obudowę, w której umieszczony zostanie wyświetlacz o przekątnej 4,7”. Według ostatniego trendu, będzie się odznaczał znakomitą rozdzielczością Full HD. Smartfon ma zostać wyposażony w Androida 4.2 zmodyfikowanego przez Motorolę, przez co z pewnością X Phone nie będzie należał do rodziny Nexus. Myślę, że po nadchodzącej Motoroli możemy spodziewać się nawet Androida w wersji Key Lime Pie. Byłoby to sprzeczne z tym co napisałem wyżej, lecz trzeba mieć na uwadze nieco przestarzałe informacje.

Via

Be Sociable, Share!