Jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) FPS-ów trafił w końcu na Windows Phone 8. Czy Modern Combat 4 jest wart swojej ceny?

Modern Combat to jedna z moich ulubionych serii gier przeznaczonych na smartfony. O ile większość produktów Gameloftu sprawia wrażenie niedopracowanych, w przypadku Modern Combat nie mam takich odczuć.

Myślę, że warstwa fabularna i tego typu sprawy nie potrzebują w tym przypadku zbyt długiego opisu – ot, musimy odbić prezydenta USA z rąk terrorystów, a sam konflikt jest umiejscowiony we współczesności. Tak jak w przypadku innych strzelanek pierwszoosobowych, tutaj liczy się bardziej frajda z gry i soczystość potyczek z przeciwnikami. Te aspekty rzeczywiście zostały wykonane bardzo dobrze i ciężko znaleźć Modern Combat 4 godnego rywala. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów Battlefielda i Call of Duty.

Niestety, gra ma też swoje wady. Wśród nich trzeba wymienić przede wszystkim mało wygodne sterowanie i sporadyczne problemy z zachowaniem płynności.

Modern Combat 4 niestety nie należy do tanich gier – kosztuje 23,99 zł. Przed instalacją należy pamiętać o wystarczającej ilości wolnego miejsca, gdyż plik instalacyjny waży aż 1011 MB. Kompatybilne smartfony to tylko te, które posiadają Windows Phone 8 i co najmniej 1 GB pamięci RAM, a więc m.in. Nokia Lumia 920 i Lumia 820.

Modern Combat 4: Zero Hour – Link do Sklepu Windows Phone

Be Sociable, Share!