Już wcześniej pisaliśmy o aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8, która przystosuje ten system do obsługi większych rozdzielczości. Jak się okazuje, nie będzie to jedyna znacząca nowość. Możemy spodziewać się paru ciekawych zmian w wyglądzie systemu.

Duże wyświetlacze oznaczają dużą przestrzeń do wykorzystania. Twórcy tabletofonów pracujących na Androidzie zdają sobie z tego doskonale sprawę, dzięki czemu te urządzenia korzystają z np. dodatkowych rzędów ikon w tzw. drawerze. Microsoft nie chce zostać w tyle – jego system też będzie przystosowany do większych urządzeń.

Szał na powiększanie urządzeń nie ominie producentów smartfonów z Windows Phone. Microsoft tworząc GDR3 jednoznacznie daje im do zrozumienia, że czeka na tabletofony pracujące na jego systemie. Pierwszą poznaną nowością ma być obsługa wyświetlaczy Full HD, które są ostatnio bardzo często wykorzystywane w wielkich smartfonach.

Teraz dowiadujemy się, że ekran główny w Windows Phone 8 po aktualizacji GDR3 będzie mógł zawierać jedną kolumnę kafelek więcej, dzięki czemu na jednym ekranie użytkownik będzie miał do dyspozycji znacznie więcej elementów. Jak mogłoby to wyglądać, zostało przedstawione na poniższej wizualizacji:

Czy według Was zmiany w Windows Phone 8 idą w dobrym kierunku? Zdecydowanie widać, że Microsoft stara się podążać ścieżkami wytyczonymi przez Samsunga – miejmy nadzieję, że wie, co robi.

Via

Be Sociable, Share!