ZTE Geek to nowa propozycja od chińskiego ZTE. Jego najważniejszą cechą jest nowy procesor CloverTrail+ stworzony przez Intela, który  charakteryzuje się wysokim taktowaniem 2 GHz.

Intel, choć przoduje jako producent procesorów w komputerach osobistych, nie odniósł sukcesu w przypadku urządzeń mobilnych. Jego układ o nazwie Atom mogliśmy znaleźć w ZTE Grand X In, lecz jednym średnio udanym smartfonem Polski nie da się zawojować. Atomy w znacznej większości trafiły do chińskich urządzeń, których próżno szukać w naszym rejonie.

ZTE na szczęście się nie poddaje i dzielnie walczy. Jego najnowszym dziełem jest ZTE Geek, którego możemy śmiało nazwać następcą Grand X In.

Geek został wyposażony w procesor Atom Z2580 z nowej serii CloverTrail+, który odznacza się wysoką częstotliwością taktowania 2 GHz i procesem technologicznym 32nm. Oprócz tego, telefon otrzyma pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, 1 GB pamięci RAM oraz akumulator 2300 mAh. Na wszelkiego rodzaju dane przeznaczone zostało 8 GB pamięci wewnętrznej. Domorosłych fotografów będzie musiał zadowolić aparat główny 8 Mpix oraz przedni 1 Mpix. Całością ma zarządzać Android 4.2 Jelly Bean.

ZTE jeszcze nie poinformowało o dacie wprowadzenia smartfona do sprzedaży oraz o cenie. Wszyscy zainteresowani Geekiem powinni przede wszystkim teraz wypatrywać benchmarków procesora – na razie to, jak z przetwarzaniem danych radzi sobie CPU jest zagadką.

 

Be Sociable, Share!