Za sprawą AdDuplex możemy prześledzić kilka ciekawych statystyk dotyczących systemu Windows Phone. Jaki smartfon z WP jest najpopularniejszy? Czy HTC depcze po piętach Nokii? W jakim kraju Nokia radzi sobie najlepiej? To tylko niektóre z pytań, na które udzielono odpowiedzi.

Wielbiciele Nokii mają prawo być zadowoleni – żadna z konkurencyjnych firm nie może jej dorównać w kwestii Windows Phone’ów. Nie ma co jednak ukrywać, że nie jest to żadnym zaskoczeniem – w końcu jest to jedyny duży producent tworzący urządzenia przeznaczone wyłącznie na tę platformę. Pytaniem nie jest: która firma sprzedała najwięcej Windows Phone’ów?, lecz: Jak wielka jest przewaga Nokii?

No właśnie. Aż 4 na 5 wszystkich smartfonów z systemem Microsoftu to Nokie. Na drugim miejscu znajduje się HTC ze swoimi 14% całości, a trzeci jest Samsung, który zagarnął 5% dla siebie.

Z następnego wykresu wynika, że aż siedem najpopularniejszych smartfonów z Windows Phone zostało stworzonych przez fińską Nokię. Pozycję lidera zajęły ex aequo Nokia Lumia 920 i Lumia 800. Trzeba przyznać, że dziewięćsetdwudziestka radzi sobie naprawdę nieźle, jak na tak drogi smartfon.

Dwa ostatnie wykresy pokazują stosunek Nokii do innych Windows Phone’ów w poszczególnych krajach. Co ciekawe, Nokia radzi sobie lepiej w Argentynie i Urugwaju aniżeli w jej ojczyźnie – Finlandii. Z kolei w Kraju Wschodzącego Słońca firma radzi sobie wręcz tragicznie. No cóż, Japończycy zawsze się potrafili wyróżnić.

Via

 

Be Sociable, Share!