Jednym z ograniczeń Windows Phone 8 jest to, że nie obsługuje rozdzielczości ekranu większych niż 1280×768. W tym roku mają zostać wdrożone zmiany, które pozwolą na stosowanie wyświetlaczy FullHD.

Obecny rok zdecydowanie należy do smartfonów z wyświetlaczami FullHD. Każdy nowy flagowiec wręcz musi posiadać taki ekran. By nie być gołosłowny – Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S4 czy HTC One – wszystkie z tych smartfonów pracują na rozdzielczości 1080p.

Producenci nie mogą wyposażyć swoich Windows Phone’ów w takie ekrany z prostej przyczyny – tak wysoka rozdzielczość nie jest wspierana systemowo. Sytuacja ma się zmienić wraz z nadejściem dużej aktualizacji GDR3 (General Distribution Release), która trafi do użytkowników najpewniej w listopadzie lub grudniu bieżącego roku.

GDR3 ma również zapewnić wsparcie dla najnowszych procesorów Qualcomma (Snapdragon 600/800), co także jest bardzo dobrą wiadomością.

Microsoft takim ruchem chce sprawić, by twórcy smartfonów na jego platformę (m.in Nokia i HTC) spróbowali zawalczyć w segmencie ponad pięciocalowych tabletofonów, zdominowanym przez Androida. Muszę stwierdzić, że wizja odpowiednika Note’a II stworzonego przez Nokię wygląda w moich myślach naprawdę interesująco. Ale czy się sprzeda wystarczająco dobrze?

Via

Be Sociable, Share!