Gra Pou to spory fenomen. W okamgnieniu udało się jej wdrapać na szczyt listy najchętniej pobieranych gier w Google Play, a na iOS-ie także radzi sobie dobrze. Posiadacze smartfonów z Windows Phone nie muszą czuć się pokrzywdzeni za sprawą Mou – darmowego klona na ich platformę.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu Pou. Codziennie grają w nie miliony osób, a szczególne zainteresowanie znalazło wśród przedstawicielek płci pięknej. Zadaniem gracza jest opiekowanie się stworkiem, w tym myciu go, sprzątaniu po nim czy graniu z nim w różne gry. Pou nie jest niczym nowatorskim – jest to klon mającego już 17 lat Tamagotchi, oczywiście ulepszony pod wieloma względami. W takim razie Mou jest klonem Pou, który z kolei jest klonem Tamagotchi. Bingo!

Mou na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo podobnie do swojego odpowiednika z AppStore i Google Play. Nawet interfejs, gry i wygląd stworka prezentują się bliźniaczo podobnie. Wszyscy ci, którzy grali w Pou poczują się jak w domu.

Niestety, nie jest to klon idealny. Gra wciąż nie posiada wielu elementów znanych z Pou, jak np. niektórych gier, a wzrost i sylwetka stworka nie zmienia się w zależności od naszych poczynań. Mou ma spory potencjał, lecz by go polecić fanom Pou, należałoby wydać parę znaczących aktualizacji. Co najgorsze, ostatni update apki pojawił się 14 marca, więc możliwe, że producent przestał pracować nad tą grą,choć równie dobrze może przez ten czas szykuje nam naprawdę sporą aktualizację.

Gra jest darmowa i działa na smartfonach z systemem Windows Phone 7.5, Windows Phone 7.8 i Windows Phone 8.

Mou – Download

Be Sociable, Share!