Google szykuje nam sporo zmian, które już wkrótce powinniśmy ujrzeć na własne oczy. Wśród nich będzie Sklep Play, który zostanie przebudowany w bardzo dużym stopniu.

W newsie, który znajduje się pod tym (Google interesuje się kupnem komunikatora WhatsApp – Klik!), mogliście przeczytać na temat sporych zmian w strukturze aplikacji Google’a. Możemy się spodziewać, że niedługo czeka nas mnóstwo zmian w usługach Google dla Androida, które będą mieć na celu m.in. ujednolicenie całości.

Nowy sklep Google Play (wersja 4.0) będzie się odznaczać odmienioną szatą graficzną. Stanie się ona zdecydowanie bardziej minimalistyczna i przywodząca na myśl usługę Google Now czy notatnik Google Keep. Przyciski dotyczące poszczególnych działów staną się odseparowane od siebie i otrzymają kolorowe ikony. Martwi mnie jedynie ich wielkość  – nie są zbyt duże, a w takim miejscu jak Google Play gigant z Mountain View szczególnie powinien postawić na wygodę użytkowania, w tym dla posiadaczy smartfonów o małych ekranach.

Zmianie ma ulec także kategoryzacja aplikacji. Niektóre działy zostaną scalone a inne dodane. Przeprojektowana zostanie nawet ikona Sklepu, która będzie przypominać… obecne logo wrzucone do miski dla psa.

Dla nas najważniejszym pytaniem jest to, czy wraz z nową wersją Google Play Polacy otrzymają rozszerzoną funkcjonalność. W naszym kraju nie działają takie usługi, jak np. kupno muzyki , filmów czy e-booków. Myślę, że szansa na pojawienie się tych usług jest całkiem spora.

Google Play w wersji 4.0 prawdopodobnie zostanie ujawniony na konferencji Google I/O, która odbędzie się już za miesiąc.

 

Be Sociable, Share!