Wśród komunikacyjnych usług Google’a panuje naprawdę duży bałagan. Z tej racji firma rozważa kupno firmy, która odpowiada za jeden z najlepszych komunikatorów wszech platform – mowa o WhatsAppie. Cena? Może być nawet dziesięciocyfrowa!

Google od jakiegoś czasu zmaga się z problemem ujednolicenia swoich usług. Jest ich tak wiele, że ciężko sprawić, by współgrały ze sobą. Największy problem Google ma ze swoimi internetowymi komunikatorami. Tak jakoś się złożyło, że obecnie mamy dwa takie programy od giganta z Mountain View – jedną jest Czat z Google+ a drugą Google Talk.

Od jakiegoś czasu można usłyszeć o projekcie Babble, który miałby połączyć to wszystko w jedną całość. Teraz mówi się, że Google chce skorzystać z pomocy mistrzów w tej dziedzinie – firmą WhatsApp, twórcą komunikatora o tej samej nazwie.

Tak wygląda interfejs Google Babble na screenie z wycieku.

Moim zdaniem WhatsApp to najlepszy istniejący mobilny komunikator, który konkurencję zostawia daleko w tyle – jest szybki, intuicyjny i wiadomości wysyłane za jego pomocą zawsze dochodzą, więc uważam decyzję Google’a za wyśmienitą. Miejmy nadzieję, że kupno firmy nie spowoduje zniknięcia z Google Play aplikacji w jej obecnym stanie, choć takie coś nie powinno mieć miejsca.

Spekulanci mówią, że Google może przejąć WhatsAppa za aż miliard dolarów, co zdaje się być astronomiczną sumą jak firmę produkującą aplikację mobilną.  Przypomnijmy, że Facebook za okrągły miliard zielnych nabył słynnego Instagrama.

 

Be Sociable, Share!