Niecały miesiąc temu pisaliśmy o Nokii Lumia 928, która ma trafić do oferty amerykańskiego operatora komórkowego Verizon. Teraz otrzymaliśmy na jej temat kolejną porcję informacji oraz grafikę, którą możecie oglądać w nagłówku newsa.

Podążając logicznie za sposobem nazewnictwa Nokii należy się spodziewać, że Nokia Lumia 928 to tak naprawdę nieco ulepszona odmiana Lumii 920. Rzeczywiście tak jest i producent nie postanowił zawrzeć w niej wielu zmian, lecz jedna z nich jest całkiem znacząca.

Mowa o ksenonowej lampie błyskowej, w którą zostanie wyposażony nadchodzący model. W przeciwieństwie do tradycyjnie montowanych lamp LED-owych, ksenonowa pozwala o wiele skuteczniej oświetlić fotografowaną scenę. Jej jasność, moc i zasięg są znacznie lepsze niż w przypadku diodowych rywalek. Rozwiązanie to ma jednak swoją podstawową wadę – w związku z konstrukcją, niemożliwe jest ciągłe świecenie takiej lampy, przez co możemy zapomnieć o nagrywaniu filmów w ciemności czy wykorzystywaniu smartfona jako latarki. Na szczęście, Nokia Lumia 928 otrzyma zarówno lampę ksenonową, jak i LED-ową.

Wbrew poprzednim informacjom, smartfon nie otrzyma aluminiowej obudowy, lecz znaną nam dobrze poliwęglanową. Lumia 928 otrzyma wsparcie dla łączności Verizon 4G LTE i zostanie naznaczona brandingiem operatora.

Lumia 928 to nieco ulepszona Lumia 920, której zalety docenią amatorzy komórkowej fotografii. Dzięki ksenonowej lampie błyskowej nowa Lumia stanie się jeszcze lepszym narzędziem do wykonywania nocnych zdjęć.

Źródłem nowych informacji jest konto na Twitterze o nazwie evleaks. Doniesienia pochodzące stamtąd bardzo często okazywały się prawdziwa, więc mamy powody, by uznać nowe rewelacje za autentyczne.

Niestety, smartfon nie pojawi się poza Stanam Zjednoczonymi.

Via

Be Sociable, Share!