Niecały miesiąc temu pisal­iśmy o Nokii Lumia 928, która ma trafić do oferty amerykańskiego oper­a­tora komórkowego Ver­i­zon. Teraz otrzy­mal­iśmy na jej temat kole­jną por­cję infor­ma­cji oraz grafikę, którą może­cie oglą­dać w nagłówku newsa.

Podąża­jąc log­icznie za sposobem nazewnictwa Nokii należy się spodziewać, że Nokia Lumia 928 to tak naprawdę nieco ulep­szona odmi­ana Lumii 920. Rzeczy­wiś­cie tak jest i pro­du­cent nie postanowił zawrzeć w niej wielu zmian, lecz jedna z nich jest całkiem znacząca.

Mowa o ksenonowej lampie błyskowej, w którą zostanie wyposażony nad­chodzący model. W prze­ci­wieńst­wie do trady­cyjnie mon­towanych lamp LED-owych, ksenonowa pozwala o wiele skuteczniej oświ­etlić fotografowaną scenę. Jej jas­ność, moc i zasięg są znacznie lep­sze niż w przy­padku diodowych rywalek. Rozwiązanie to ma jed­nak swoją pod­sta­wową wadę — w związku z kon­strukcją, niemożliwe jest ciągłe świece­nie takiej lampy, przez co możemy zapom­nieć o nagry­wa­niu filmów w ciem­ności czy wyko­rzysty­wa­niu smart­fona jako latarki. Na szczęś­cie, Nokia Lumia 928 otrzyma zarówno lampę ksenonową, jak i LED-ową.

Wbrew poprzed­nim infor­ma­cjom, smart­fon nie otrzyma alu­min­iowej obu­dowy, lecz znaną nam dobrze poli­węglanową. Lumia 928 otrzyma wspar­cie dla łączności Ver­i­zon 4G LTE i zostanie naz­nac­zona brandingiem operatora.

Lumia 928 to nieco ulep­szona Lumia 920, której zalety docenią ama­torzy komórkowej fotografii. Dzięki ksenonowej lampie błyskowej nowa Lumia stanie się jeszcze lep­szym narzędziem do wykony­wa­nia noc­nych zdjęć.

Źródłem nowych infor­ma­cji jest konto na Twit­terze o nazwie evleaks. Doniesienia pochodzące stamtąd bardzo często okazy­wały się prawdziwa, więc mamy powody, by uznać nowe rewelacje za autentyczne.

Niestety, smart­fon nie pojawi się poza Stanam Zjednoczonymi.

Via

Ciekawe? Podziel się!