Jak co miesiąc, Google przedstawiło statystyki przedstawiające rozkład popularności poszczególnych wersji Androida na wykresie. Jak sytuacja miała miejsce w ubiegłym miesiącu?

Sytuacja w ubiegłym miesiącu zmieniła się gwałtownie i możemy ujrzeć naprawdę duży progres najnowszego Androida Jelly Bean. Pozycja Gingerbreada słabnie z miesiąca na miesiąc i już wkrótce możemy spodziewać się, że spadnie z tronu.

Najpierw przypomnijmy sobie, jak rozkład wyglądał poprzednim razem: Gingerbread – 44%, Ice Cream Sandwich – 29%, Jelly Bean – 16%. Teraz zajmiemy się aktualnymi danymi (tzn. za zakończony marzec).

A więc wielki postęp nastąpił w Jelly Beanie. Dokładnie 25% urządzeń z Androidem korzysta z tej wersji systemu. Jest to bardzo dobra wieść – w końcu coś się ruszyło i coraz więcej osób aktualizuje swoje smartfony i tablety (bądź kupuje nowe), a producenci oferują update’y dla coraz większej ilości urządzeń (jeszcze dziś pisaliśmy o ICS-ie dla LG Optimusa 4X HD).

Minimalny wzrost odnotował także Ice Cream Sandwich, który znajduje się na 29,3% maszynek. Za to około pięcioprocentowy spadek dotknął archaicznego Gingerbreada (39,8%). Miejmy nadzieję, że tendencja się utrzyma i wkrótce będzie mało znaczącą odmianą Androida. Mimo wszystko, dalej to on jest najpopularniejszym zielonym robocikiem.

Dokładny wykres kołowy możecie obejrzeć poniżej:

Be Sociable, Share!