Można stwierdzić, że od niedawna mamy do czynienia z wysypem nowych gier na Windows Phone 8. Do grona produkcji, które zawitały na tym systemie możemy dodać Amazing Alex – logiczną łamigłówkę twórców Angry Birds.

Amazing Alex to gra autorstwa Rovio, która polega na tworzeniu rozbudowanych mechanizmów. Do dyspozycji gracza zostaje oddanych kilka-kilkanaście przedmiotów, które należy rozstawić na planszy w odpowiedni sposób, aby sprostać wyznaczonemu zadaniu (jak np. umieszczeniu piłki w koszyku). Amazing Alex to uczta dla osób lubiących majsterkować oraz wszystkich tych, którzy lubią od czasu do czasu rozruszać swoje szare komórki. Tytuł z pewnością spodoba się wszystkim fanom stareńkiego The Incredible Machine, którym twórcy się mocno inspirowali.

Amazing Alex miał swoją premierę w lipcu 2012 i zawitało na Androida oraz iOS. Teraz gra dostępna jest także dla posiadaczy smartfonów z systemem Windows Phone 8lecz niestety posiadacze Windows Phone 7 muszą obejść się ze smakiem.

Należy pamiętać, że Amazing Alex – tak jak Angry Birds – nie jest grą bezpłatną i by w nią zagrać należy wydać 3,49 zł w sklepie Windows Phone. Gra na szczęście jest całkiem długa, więc z pewnością można ją polecić.

Amazing Alex – Download Windows Phone 8

Be Sociable, Share!