Można stwierdzić, że od niedawna mamy do czynienia z wysypem nowych gier na Win­dows Phone 8. Do grona pro­dukcji, które zaw­itały na tym sys­temie możemy dodać Amaz­ing Alex — log­iczną łamigłówkę twór­ców Angry Birds.

Amaz­ing Alex to gra autorstwa Rovio, która polega na tworze­niu rozbu­dowanych mech­a­nizmów. Do dys­pozy­cji gracza zostaje odd­anych kilka-kilkanaście przed­miotów, które należy rozstawić na plan­szy w odpowiedni sposób, aby sprostać wyz­nac­zonemu zada­niu (jak np. umieszcze­niu piłki w koszyku). Amaz­ing Alex to uczta dla osób lubią­cych majsterkować oraz wszys­t­kich tych, którzy lubią od czasu do czasu rozruszać swoje szare komórki. Tytuł z pewnoś­cią spodoba się wszys­tkim fanom stareńkiego The Incred­i­ble Machine, którym twórcy się mocno inspirowali.

Amaz­ing Alex miał swoją pre­mierę w lipcu 2012 i zaw­itało na Androida oraz iOS. Teraz gra dostępna jest także dla posi­adaczy smart­fonów z sys­te­mem Win­dows Phone 8lecz niestety posi­adacze Win­dows Phone 7 muszą obe­jść się ze smakiem.

Należy pamię­tać, że Amaz­ing Alex — tak jak Angry Birds — nie jest grą bezpłatną i by w nią zagrać należy wydać 3,49 zł w sklepie Win­dows Phone. Gra na szczęś­cie jest całkiem długa, więc z pewnoś­cią można ją polecić.

Amaz­ing Alex — Down­load Win­dows Phone 8

Ciekawe? Podziel się!