Idea smartfona stworzonego specjalnie z myślą o Facebooku nie jest niczym nowym. Wychodzi na to, że HTC wcale nie przestało myśleć o takim urządzeniu, bo pojawił się kolejny z nim związany  przeciek.

Smartfon miałby otrzymać nazwę HTC First i będzie należał do budżetowej półki. Pamiętacie stare HTC Cha Cha i Salsa? First miałby być ich nowocześniejszym (i bardziej udanym) odpowiednikiem.

Wspomniałem o Cha Cha i Salsa. Były to wcześniejsze próby HTC stworzenia Facebook Phone’ów. Niestety, nie były to udane urządzenia i sprzedały się bardzo słabo. Nic jednak dziwnego – miały kiepskie podzespoły i  beznadziejne ekrany, więc nawet dość okazyjna cena nie pozwoliła im pomóc.

Nadchodzący HTC First będzie przypominać… iPhone’a. Na środku przestrzeni podekranowej znalazło się miejsce na okrągły przycisk główny, lecz w przeciwieństwie do wyżej wymienionego urządzenia od Apple, został on otoczony dwoma innymi przyciskami dotykowymi.  Smartfon ma otrzymać ekran o przekątnej nie przekraczającej 4,3″.

Niestety, nie wiemy, na jakiej zasadzie miałaby przebiegać dodatkowa funkcjonalność związana z Facebookiem. Na grafice z przecieku nie można dostrzec żadnego klawisza przeznaczonego do szybkiego przełączenia się na ten portal społecznościowy (takie rozwiązanie zastosowano we wcześniej opisywanych HTC).

Co sądzicie o Facebook Phonie? Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł – integracja obecnych smartfonów z Facebookiem jest już niemal wzorowa, a samo urządzenie mnie nie przekonuje. A Was?

Via

 

Be Sociable, Share!