Oczy­wiś­cie smart­fony Galaxy Mega będą jed­nak nieco mniejsze ;)

Z każdym rok­iem przekątne smart­fonów rosną i rosną. Sam­sung co prawda ma już swoje ogromne Note’y, lecz wkrótce możemy się doczekać kole­jnej linii urządzeń, które będą jeszcze bardziej przytłaczać swymi rozmiarami.

Tableto­fony sprzedają się bardzo dobrze, co Sam­sung zdołał udowod­nić pier­wszym Galaxy Note’m. Mając do dys­pozy­cji takie urządze­nie trzeba liczyć się z tym, że nie obsłużymy go jedną ręką, a kupu­jąc nowe spod­nie będziemy musieli się upew­niać, czy aby na pewno nasz olbrzym zmieści się do kieszeni. Sam­sung jed­nak nie powiedział jeszcze ostat­niego słowa. Wkrótce mogą pojawić się tableto­fony Galaxy Mega, które będą jeszcze większe!

Na razie mówi się o dwóch urządzeni­ach: pier­wsze z nich oznac­zone jako GT-I9152 otrzyma ekran 5,8″. Gdyby jed­nak dla kogoś byłoby to wciąż za mało, Sam­sung będzie miał do zaofer­owa­nia także model GT-I9200 o przekąt­nej 6,3″. Według mnie śmi­ało możemy mówić o table­cie — w końcu różnica między Nexusem 7 jest już niewielka.

Niestety, wciąż nie znamy szczegółów na temat specy­fikacji obu urządzeń, choć sądząc po nazwie kodowej, GT-I9152 zostanie wyposażony w slot Dual-SIM.

Czy seria Galaxy Mega w ogóle ma sens? Z pewnoś­cią będą to urządzenia ostro kry­tykowane, choć niebezpod­stawnie. Kur­czowe trzy­manie się trendu na ciągłe pow­ięk­szanie smart­fonów jest po prostu głupie. Komórki cią­gle stają się więk­sze i więk­sze, przez co możemy zapom­nieć o dobrej ergonomii. Oczy­wiś­cie, takie urządze­nie może łatwiej wypaść nam z dłoni czy kieszeni, a przykłada­jąc je do ucha pod­czas roz­mowy będziemy wyglą­dać jak idioci. No, ale to klienci ksz­tał­tują przyszłość smart­fonów, a te najwięk­sze roz­chodzą się jak ciepłe bułeczki. Zatem tak długo, jak olbrzymy będą sprzedawane, tak długo pro­du­cenci będą mieć w planach jeszcze więk­sze urządzenia.

Ciekawe? Podziel się!