Oczywiście smartfony Galaxy Mega będą jednak nieco mniejsze 😉

Z każdym rokiem przekątne smartfonów rosną i rosną. Samsung co prawda ma już swoje ogromne Note’y, lecz wkrótce możemy się doczekać kolejnej linii urządzeń, które będą jeszcze bardziej przytłaczać swymi rozmiarami.

Tabletofony sprzedają się bardzo dobrze, co Samsung zdołał udowodnić pierwszym Galaxy Note’m. Mając do dyspozycji takie urządzenie trzeba liczyć się z tym, że nie obsłużymy go jedną ręką, a kupując nowe spodnie będziemy musieli się upewniać, czy aby na pewno nasz olbrzym zmieści się do kieszeni. Samsung jednak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wkrótce mogą pojawić się tabletofony Galaxy Mega, które będą jeszcze większe!

Na razie mówi się o dwóch urządzeniach: pierwsze z nich oznaczone jako GT-I9152 otrzyma ekran 5,8″. Gdyby jednak dla kogoś byłoby to wciąż za mało, Samsung będzie miał do zaoferowania także model GT-I9200 o przekątnej 6,3″. Według mnie śmiało możemy mówić o tablecie – w końcu różnica między Nexusem 7 jest już niewielka.

Niestety, wciąż nie znamy szczegółów na temat specyfikacji obu urządzeń, choć sądząc po nazwie kodowej, GT-I9152 zostanie wyposażony w slot Dual-SIM.

Czy seria Galaxy Mega w ogóle ma sens? Z pewnością będą to urządzenia ostro krytykowane, choć niebezpodstawnie. Kurczowe trzymanie się trendu na ciągłe powiększanie smartfonów jest po prostu głupie. Komórki ciągle stają się większe i większe, przez co możemy zapomnieć o dobrej ergonomii. Oczywiście, takie urządzenie może łatwiej wypaść nam z dłoni czy kieszeni, a przykładając je do ucha podczas rozmowy będziemy wyglądać jak idioci. No, ale to klienci kształtują przyszłość smartfonów, a te największe rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Zatem tak długo, jak olbrzymy będą sprzedawane, tak długo producenci będą mieć w planach jeszcze większe urządzenia.

Be Sociable, Share!