Być może nie każdy z Was wie, lecz Nokia na początku swojego istnienia zajmowała się produkcją… kaloszy. Z dniem dzisiejszym dowiadujemy się o wejściu Fińskiego producenta w jeszcze inny segment urządzeń – tym razem chodzi o mikrofalówki.

Wyniki finansowe Nokii z paru ostatnich lat ciężko uznać za zachwycające. Firma dla rekompensaty strat wielokrotnie sprzedawała niektóre ze swoich patentów i przeniosła całą swoją produkcję do Chin. CEO Nokii, Stephen Elop, postanowił w końcu zmienić strategię. Podczas konferencji prasowej w Salo mogliśmy usłyszeć od niego:

Pragnę z radością poinformować, że z dniem dzisiejszym dla Nokii nadchodzi nowa era. Zamierzamy wejść na rynek z mikrofalówkami  które śmiało można nazwać rewolucyjnymi. Wszyscy jesteśmy niesamowicie podekscytowani i mamy pewność, że nasze produkty będą bezkonkurencyjne. Pierwszą z nich możecie podziwiać już teraz, czyż nie jest wspaniała?

 

Pierwszą zaprezentowaną mikrofalówką został model 5AM-TH1N6, który do sprzedaży wejdzie w drugim kwartale bieżącego roku w cenie 399€. Owszem, nie jest to mało, lecz za innowacje się płaci – w końcu jest to pierwsza na świecie smartmikrofalówka.

Na pokładzie 5AM-TH1N6 znalazło się miejsce dla ośmiordzeniowego wysokonapięciowego transformatora (bagatela 5000 W!) chłodzonego cieczą, który ma zapewnić niespotykaną do tej pory wydajność.

Świetnie prezentują się także funkcje fotograficzne. W smartmikrofalówce zainstalowane zostały bowiem dwie kamery. Ta wewnętrzna została wyposażona w sensor PureFood o rozdzielczości 13 Mpix, który pozwala na wykonywanie zdjęć przygotowywanych przez nas potraw oraz np. udostępnienie ich na facebookową tablicę. Druga kamera znajdująca się na froncie urządzenia jest w śledzić wzrok użytkownika. Dzięki temu gdy będziemy patrzeć na mikrofalówkę, jedzenie przestanie się obracać, a temperatura w komorze zostanie dobrana na podstawie tego, na jak bardzo głodnych wyglądamy. Mała rzecz, a cieszy!

W Nokii 5AM-TH1N6 nie mogło zabraknąć oczywiście Windows Phone’a 8. Za pomocą ekranu dotykowego znajdującego się po prawej stronie przedniej ścianki możemy nie tylko ustawić tryb gotowania, lecz także przeglądać Internet czy grać w zaawansowane graficznie gry.

Mikrofalówka będzie dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, w tym cyjankowej, czarnej czy żółtej.

Wkrótce powinniśmy usłyszeć także o kolejnych modelach mikrofalówek od Nokii. Być może niedługo poznamy bardziej budżetowe urządzenia z tej serii.

Via

Be Sociable, Share!