Jeszcze nie minął nawet miesiąc od premiery Galaxy S4, a już dochodzą nas informacje o smartfonie, który bez problemu pobije go pod względem wydajności. Mowa o demonie prędkości zwanym LG Optimus G2.

LG nie lubi zostawać z tyłu. Chociaż całkiem niedawno pokazał nam model będący bezpośrednim konkurentem dla HTC One i Samsunga Galaxy S4, to już pracuje nad kolejnym potworkiem, który będzie jeszcze szybszy.

LG Optimus G2 miałby być następcą wspomnianego wyżej Optimusa G Pro. Został ujawniony w teście GLBenchmark, dzięki czemu możemy co nieco powiedzieć o nadchodzącym LG.Otrzyma on superwydajny procesor Snapdragon 800 o maksymalnym taktowaniu 1,7 GHz pracujący w duecie z GPU Adreno 330. Pamięci RAM będzie aż 2 GB, więc nikt na niedostatek nie powinien narzekać. Ekran o niesprecyzowanej przekątnej otrzyma rozdzielczość 1794×1080 (co wskazuje na to, że obecne będą przyciski ekranowe), a systemem operacyjnym stanie się najnowszy Android 4.2.2 Jelly Bean.

Wiadomo także, że LG Optimus G2 trafi na rynek amerykański, choć dalej nie wiadomo, czy pojawi się w Europie. Znając politykę LG można się spodziewać, że Optimus G2 niestety ominie nasz rynek szerokim łukiem, choć nie jest to żaden pewnik.

Be Sociable, Share!