Ostatnio coś ruszyło pod względem wychodzenia nowych gier na Windows Phone. Użytkownicy systemu Microsoftu mogą już teraz zagrywać się w bijącą rekordy popularności grę z iOS i Androida, jaką jest Temple Run.

Temple Run jest jedną z tych gier, która pomimo prostych zasad potrafi przyciągnąć na długie godziny. Gracz ma za zadanie sterować swoją postacią w taki sposób, by przeżyć jak najdłużej i zebrać przy okazji jak najwięcej złotych monet. Po drodze oczywiście trafiamy na różne przeszkadzajki. Są to zakręty (gdy się pojawią, należy przesunąć palcem wszerz ekranu), dziury i konary (które trzeba przeskoczyć pociągnięciem w górę) oraz niskie tunele czy płomienie (pod którymi należy się prześliznąć za pomocą słajpnięcia w dół). Ogólnie rzecz ujmując, gra jest bardzo dynamiczna i wymaga nieprzerwanej uwagi oraz dobrego refleksu.

Temple Run stało się wielkim hitem, o czym świadczy fakt, że zostało pobrane ponad sto milionów razy! Teraz licznik może wzbić się w górę jeszcze bardziej za sprawą wydania przeznaczonego dla systemu Windows Phone 8 (Nokia Lumia 920/820/620, HTC 8S/8X, Samsung ATIV S…). Niestety, nie przewidziano wersji dla starszego Windows Phone 7.

Cieszy mnie to, że na Windows Phone 8 pojawia się coraz więcej interesujących produkcji. Szkoda tylko, że są one od dawna dostępne na innych platformach, a gry na WP lądują z wielkim opóźnieniem. W tym konkretnym przypadku wynosi ono aż 18 miesięcy (wtedy Temple Run trafiło do App Store)! W międzyczasie na Androida i iOS zostało wydanych kilka następnych części tej gry, więc… gracze otrzymali starocia.

Temple Run – Download

Be Sociable, Share!