Microsoft może mówić o dużym sukcesie – Windows Phone stał się numerem 2 pod względem popularności, bijąc tym samym iOSa. Warto zaznaczyć, że jego przewaga ciągle rośnie!

 

O ile w naszej szerokości geograficznej Windows Phone wciąż jest dość niszowym systemem (choć udaje mi się zauważyć, że posiada coraz większe grono zwolenników), to w niektórych krajach radzi sobie wyśmienicie. Tak jest na przykład w Indiach, gdzie WP wybił się na drugie miejsce.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla Microsoftu, gdyż rynek indyjski jest jednym z najprężniej rozwijających się, a ludność tego kraju wynosi bagatela 1,2 miliarda osób.

Wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2012 roku wyniósł aż 38% względem poprzedniego. Myślę, że sporą zasługę ma w tym Nokia Lumia 620 – prezentuje przyzwoitą jakość, a jej cena jest mocno atrakcyjna. Według oficjalnych danych, w przeciągu jednego tylko kwartału, sprzedano 5,4 miliona słuchawek z Windows Phone.

Oczywiście, ciężko się spodziewać, że Microsoftowi uda się pobić Androida, którego pozycja zdaje się być niezachwiana ze względu na pojawianie się mnóstwa tanich smartfonów i tabletów w Indiach. Warto odnotować, że Hindusi częściej niż Polacy decydują się na sprzęt z niższej półki – sporą popularnością cieszą się tam Nokie Asha, natomiast Apple radzi sobie tam nad wyraz słabo.

Via

Be Sociable, Share!