Steve Kondik, twórca CyanogenModa, półtora roku temu został zatrudniony przez Samsunga w celu pracy nad oprogramowaniem do jego nadchodzących smartfonów. Teraz, po premierze Galaxy S4 postanowił porzucić swoje zajęcie, a Samsung stracił tym sposobem wyjątkowego pracownika.

Być może postać Steve’a Kondika nie jest znana z imienia i nazwiska, lecz posiadacze Androidów znają go dobrze pod pseudonimem Cyanogen. To właśnie ten człowiek odpowiada za stworzenie CyanogenModa – najpopularniejszego i najchętniej używanego nieoficjalnego oprogramowania dla urządzeń z systemem Google’a.

18 miesięcy temu Samsung dostrzegł talent Kondika i postanowił go zatrudnić. Uczynił go specjalistą od kwestii software’u i brał udział w tworzeniu wielu smartfonów. Steve Kondik stwierdził jednak, że chce zająć się czymś innym, a samą pracę dla Samsunga wspomina dobrze.

Przy okazji, nie omieszkał podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszego dziecka koreańskiego producenta – Galaxy S4. Nie spodobała mu się nakładka Nature UX 2.0, której interfejs przyrównał do archaicznego Froyo. Skrytykował także irytującą funkcję śledzenia wzroku. Dla odmiany, pochwalił za to Floating Touch (sterowanie smartfonem poprzez zbliżenie do niego palca), i Multi-Window, a o specyfikacji urządzenia mówił wyłącznie w superlatywach. Podpowiedział przy okazji, że osoby, które zmienią Galaxy S II na S4, będą zachwycone, natomiast użytkownicy S III będą czuć się jak u siebie w domu.

Co teraz zamierza zrobić Steve Kondik? Nie mówi tego głośno, choć w ciągu najbliższych miesięcy prawdopodobnie zaskoczy nas z jakimś kolejnym projektem. Będziemy czekać!

Via

Be Sociable, Share!