Tak jak w przypadku Samsunga Galaxy S III, Samsung Galaxy S4 otrzyma swoją pomniejszoną odmianę. Warto się nią zainteresować, czy będzie to zwykłe wykorzystanie wizerunku marki w celu sprzedania przeciętnego smartfona?

Na Tweeterze niejakiego Ermeka Kubanychbekova umieszczone zostały fotografie, które przedstawiają Samsunga Galaxy S4 Mini w towarzystwie jego większego brata. Dowiedzieliśmy się także co nieco o specyfikacji sprzętowej.

Najprościej mówiąc, będzie to Galaxy S4 dla wszystkich tych, którzy na Galaxy S4 pozwolić sobie nie mogą (ze względu na cenę czy wymiary). Będzie wyposażony w wyświetlacz 4,3″ o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, niesprecyzowany procesor 1,6 GHz o dwóch rdzeniach i Androida 4.2.2 wzbogaconego nakładką Nature UX 2.0. Urządzenie odznacza się nazwą kodową GT-I9190.

Smartfon będzie oferowany także w odmianie Dual-SIM i nadejść ma w okolicach czerwca-lipca, a więc jego sprzedaż odbędzie się wyraźnie później, niż dużego brata. Można się spodziewać, że S4 Mini po jakimś czasie zostanie zaktualizowane do Androida 5.0 Key Lime Pie.

Szkoda, że Samsung nie pomyślał o stworzeniu urządzenia, które posiadałoby takie same parametry co duży Galaxy S4, lecz cechujące się mniejszym wyświetlaczem – na rynku brakuje topowego smartfona o kompaktowych rozmiarach (o ile można mówić, że 4,3″ to kompaktowe rozmiary – jeszcze półtorej roku temu była to wielka przekątna). Mimo wszystko i tak powinien to być smartfon godny uwagi, choć o wszystkim zadecyduje jeszcze cena. Oby nie powtórzyła się sytuacja z Galaxy S III Mini – ten był oferowany w mocno nieadekwatnej cenie, przez co na starcie nie zyskał popularności.

Via

Be Sociable, Share!