LG po raz kolejny usilnie stara się nadążyć za Samsungiem i Apple – minęło zaledwie kilka dni po tym, jak przedstawiciel Samsunga potwierdził plotki o zegarku tej firmy, a LG już zabrało się za tworzenie konkurencyjnego urządzenia.

LG przypomina cwanego ucznia, który swoje dobre oceny zawdzięcza dzięki ściąganiu od największych klasowych zdolniach. Już nie pierwszy raz staje do walki z topowymi firmami tworząc swój odpowiednik urządzeń oferowanych przez nie – było tak w przypadku m.in LG 4X HD czy LG Optimus G Pro. LG wycwaniło się nawet tak bardzo, że premierę tego ostatniego umiejscowiło przed konkurencją ze strony Samsunga i HTC. Podejście charakterystyczne, niestety produkty LG od zawsze pozostawały gdzieś w cieniu – niby były świetne, lecz reszta gigantów była po prostu jeszcze lepsza i oferowała lepsze wykonanie. No, ale LG nadrabia to tanią ceną.

Analogicznie sprawa będzie się mieć z dwoma nadchodzącymi produktami – zegarkiem w stylu Google Glass i smartwatchem. LG nie chce być gorsze i zamierza zbić nieco gotówki za sprawą wypuszczenia takich urządzeń – te segmenty wydają się być całkiem zyskowne.

Mówi się, że co najmniej jedno z tych urządzeń będzie oferowane z systemem Firefox OS. Pomysł ciekawy, lecz do tej pory nikt nie widział tego systemu na wyjątkowo małym ekranie – czy będzie on właściwym rozwiązaniem, to się okaże w przyszłości.

Warto dodać, że LG 4 lata temu wypuściło coś o nazwie GD910 (możecie to podziwiać w nagłówku), co było telefonem zakładanym na rękę, więc możemy uznać, że firma ma już małe doświadczenie w produkowaniu urządzeń tego typu.

Via

Be Sociable, Share!