Jeśli szukasz darmowej aplikacji do nauki języka angielskiego na Windows Phone, chyba nie znajdziesz nic lepszego – oto Angielski – program, którego nazwa mówi sama za siebie.

Może i aplikacja nie posiada odkrywczej nazwy, lecz z pewnością warto się jej przyjrzeć. Jej celem jest zaznajomienie użytkownika z językiem angielskim i robi to skutecznie i w przystępny sposób.

SNoRCZ (twórca aplikacji) opisał ją następująco:

Aplikacja umożliwia szybką naukę języka angielskiego przy użyciu nowoczesnych metod zapamiętywania obrazkowego. Słownictwo podzielone zostało na poziomy trudności, kategorie oraz zestawy pogrupowane tematycznie. Swoje postępy możesz oglądać na bieżąco dzięki gromadzonym statystykom. Powtórki wyznaczane są automatycznie. Ich intensywność zależna jest od liczby popełnionych błędów. Powtórki wyznaczane są po przerobieniu całego zestawu obejmującego dane zagadnienie. Aby przerobić zestaw wejdź w interesujący Cię poziom trudności, wybierz kategorię oraz zbiór słówek, a następnie wybierz formę nauki, jaka Cię interesuje. Baw się ucząc z www.elector.pl!

Aplikacja przyda się zarówno tym, którzy dopiero zaczęli uczyć się angielskiego oraz bardziej zaawansowanym, którzy językiem Williama Sheakespeare’a władają już od dłuższego czasu. Pomagają w tym zróżnicowane poziomem trudności zbiory materiałów. Gdy przyjdzie odpowiednia pora, możemy wykonać test sprawdzający nasze postępy w nauce. Sama nauka przebiegać może na kilka sposobów, w tym m.in. poprzez pisanie po angielsku słów, których znaczenie zostało przedstawione na grafice czy poprzez wskazanie odpowiedniego elementu spośród czterech możliwości. Nie można zapominać także o słowniczku, który zawiera całkiem pokaźną liczbę wyrazów.

Programem Angielski warto się zainteresować – jeśli jesteście uczniami, z pewnością pomoże Wam w osiągnięciu lepszych stopni, a przyszłym emigrantom pomoże się szybciej odnaleźć na brytyjskiej wyspie.

Jak już wspomniałem, aplikacja jest zupełnie darmowa i pobrać ją można ze sklepu Windows Phone Store. Działa zarówno na WP8, jak i na starszym WP 7.5.

Angielski – Link do Windows Phone Store

 

Be Sociable, Share!