Chodzą pogłoski, że w tym roku Apple pokaże światu swój iWatch – połączenie smartfona z zegarkiem na rękę. W swojej ofercie mają je Motorola i Sony. Widzieliśmy też wizję czasomierza od Google’a, a teraz dowiadujemy się, że Samsung także tworzy uprzędzenie tego typu.

Smartwatch to nowy segment urządzeń elektronicznych, który wkrótce może zostać spopularyzowany przez czołowe firmy zajmujące się produkcją smartfonów i tabletów. Dokładniej, mowa o Apple’u i Samsungu. Będą to urządzenia zakładane na rękę jak zegarki, lecz posiadające znacznie bardziej rozbudowane funkcje – skorzystają z mocy dotykowych ekranów i Internetu – nie będzie problemem przeglądnąć na nich nowe posty na Facebooku czy odpisać na maila.

To, że inżynierowie Samsunga pracują w pocie czoła nad smartwatchem, potwierdził wiceprezes wykonawszy tej firmy – Lee Young Hee:

Przygotowujemy zegarek od dawna. Pracujemy niezwykle ciężko, aby stworzyć jak świetny produkt. Tworzymy urządzenia przyszłości, a ten zegarek jest z całą pewnością jednym z nich.

Jak podoba się Wam wizja posiadania smartwatcha? W moim odczuciu nie jest to zbyt udana idea – smartwatche będą zbyt małe, aby wygodnie wykorzystywać je, jak przywykliśmy wykorzystywać smartfony (swoją drogą, ciekawe, czy będą one wyposażone w Androida, czy może coś innego). No, jeśli pomysł by się jednak przyjął, producenci z pewnością chętnie będą się prześcigać przekątnymi ekranów w takich zegarkach. Czy jednak potrzebujemy sporego urządzenia, które nie pozwoli nam nosić długich rękawów? Myśląc o technologiach jutra, za każdym razem widzę Google Glass – czy nie jest to ciekawsze rozwiązanie?

Via

Be Sociable, Share!